Vraní dívka

23. červen 2014 | 17.22 |

KNIŽNÍ TIP #5

Švédská dvojice Jerker Eriksson a Hakan Axlander Sundquist známá pod ERIK AXL SUND se rozhodla vstoupit do spisovatelských vod svou trilogií Vraní dívka s úvodní částí nazvanou Slabost Victorie Bergmanové. Jejich první společné dílo stojí za zmínku a to protože vyniká v mnoha ohledech. 

Nalezené mrtvé tělo chlapce přivádí policistku Jeanette Kihlbergovou, která dostane případ, který by s radostí přenechala někomu jinému. Chlapcovo tělo nese nejen známky mučení a toho nehrubšího kalibru. Na druhé straně je psycholožka Sophia Zetterlundová, která vyšetřuje několik pacientů, ale pouze několik jí dokáže ovlivnit život, mezi jednoho pacienta patří zneuživaná Victoria Bergmanová a dětský voják ze Sierry Leone. V obou případech se jedná o mnohočetné poruchy osobnosti. Cesty osudu svedou ženy dohromady a rozřešení případu je v nedohlednu. 

Vraní dívka zaujme především svou obálkou, ostatně to je to první čeho si u knížek všímáme a nemůžu si vybavit knihu, která by měla takový vliv jako právě obálka Vraní dívky. Mnohé zarazí, stejně jako mě, že na obálce je červený proužek se slovy JEN PRO SILNÉ POVAHY. Určitě to znáte, setkali jsme se s tím už mnohokrát, tak první, co mě napadlo bylo, další marketingový tah, přesto jsem si knihu koupila a byla to dobrá volba. Při čtení jsem zjistila, že se skutečně nejedná o žádný marketingový tah, ale že je to neuvěřitelná krutá realita, kterou tyhle dva autoři dokonale popsali. Kniha má velký potenciál už jen v tom, že byste jí mohli zhltnout během jedné noci či dvou dnů, když bych počítala spánek, ale jde tam o to, že je vše popsáno detailně a člověku se z té hrůzy nejen dělá špatně, když na to pomyslí, ale mě osobně se svíralo srdce a tak jsem knihu musela několikrát odložit.

Kniha se čte sama a mě osobně její osobitá forma vyhovovala. Líbí se mi, že autoři dali prostor ženám, které jsou vlastně hlavní postavy knihy, silné pracující ženy, které prochází očistcem ve své práci - jedna policista, druhá psycholožka. Když jsem se v knize přehoupla do jistého momentu zjistila jsem, že nevěřím vlastním očím a tak se pro mě kniha stala nejen vynikajícím thrillerem, ale především velkým překvapením a já se už teď těším na druhý díl. Kniha oplývá skutečně krutou realitou kterou mnozí přehlížejí a já jsem velmi ráda, že se mi kniha dostala do ruky, i přes ty hrůzy, které se na stránkách dějí. V dalších dílech se máme určitě na co těšit. 

ed67724-36458-titulni-foto-aut

Hodnocení: 

♥♥♥♥♥

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře