Svatebčané

30. červen 2014 | 20.51 |

 THE BEST MAN (1999)

The-Best-Man-1-edit--640x250

Harper je začínající spisovatel, který oslavuje úspěch díky své nově vydané knize, která líčí příběh několika lidí, kteří jsou součástí Harperova života. Harper je úspěšný spisovatel, který má přítelkyni se kterou je již druhým rokem, jemu všechno vyhovuje, ale ona by se ráda vdávala, o tom ovšem Harper nechce ani slyšet. Vydává se na cestu za svými vysokoškolskými přáteli, protože jeden z nich se právě žení a Harper je jeho svědek. Pánskou jízdu narušují ženy a tajemství, která měla zůstat ukryta se derou na povrch. 

The Best Man je příběh několika přítel, které se po letech opět scházejí díky svatbě jednoho z nich. Nebudu tvrdit, že Svatebčané patří k filmům které ve Vás něco zanechají, při sledování budete mít pocit, že jste něco takového viděli už několikrát a také se nebudete plést. Spisovatel Harper, kterého hraje Taye Diggs odjíždí za svou bandou se kterou oslaví nejen úspěch své knihy, ale také musí pořádně zapařit s nastávajícím ženichem a dalšími dvěma přáteli. Příběh je servírován spíše z mužského pohledu a ženy jsou odsunuty do pozadí. Každý ze čtyř mužů je úplně jiný a tak se nám dostává rozmanitosti. To by nebylo ono, kdyby do obyčejného romantického příběhu nebyla malá vsuvka, která by se dala nazvat tajemstvím. Harper ukrývá před ženichem knihu, protože se obává, že by si jí mohl přečíst a tak se dozvědět něco, co nemělo být nikdo prozrazeno, jenže o čem by to bylo, kdyby to tam nebylo? Ono to tajemství není ani pikantní ani zajímavé a tak si troufám říct, že bez téhle komplikace by se to klidně obešlo, ale já jsem bohužel nebyla scénárista. 

Obehraná zápletka o přátelství a lásce mě zklákala především kvůli hereckému obsazení a faktu, že se v tomto roce objevilo další pokračování. Nejzajímavější postava dle mého nedostala dostatek prostoru, což mě trochu zklamalo ostatně stejně jako většina filmu. Délka této romanticko-komediální slátaniny byla zbytečně dlouhá, klasická 90 minutová stopáž by to mohla zachránit, ale scénárista a zároveň režisér se rozhodl vydat jinou cestou. Upřímně nevím zda mám chuť se dívat na pokračování, ale možná tomu dám šanci, co se týče hodnocení, stojí si na tom lépe než tento počin z roku 1999. Film Svatebčané je směsicí hezkých hereckých tváří a kupou žvástů.

Proč si film nechat ujít? (Moc toho nebude)

* chystám se na nové pokračování z roku 2013

* zbožňuju Taye Diggse

* mám rád/a  černošské romantické komedi

Hodnocení:

Mé hodnocení: 5/10

Csfd: 46/%

Fdb: 76,3%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře