Zhoubný kmen : Nákaza

1. červenec 2014 | 22.01 |

 KNIŽNÍ TIP #6 

Filmový tvůrce Guillermo del Toro a spisovatel Chuck Hogan spojili své síly a pustili se do upírské trilogie, která se na pultech knihkupectví objevila v roce 2010. 

Boeing 777 přiletí na letiště JFK v New Yorku. Přistání proběhlo naprosto v pořádku,  ale přesto je letadlo na dráze bez jakékoliv známky života. Pozemní personál přivolá hasiče, ale nakonec kvůli bezpečnosti je zavolán doktor Efraim Goodweather, který je šéfem týmu vyšetřování biologických hrozeb, který se se svou kolegyní Norou vydává do letadla. Letadlo je plné lidí, kteří jsou mrtví a Efraim nemůže najít důvod jejich úmrtí. Efraim a Nora naleznou mezi cestujícími několik přeživších, kteří jsou hned převezeni do karantény, nic si nepamatují a pouze je pobolívá v krku. Do děje vstupuje stařík Setrakian, který jako jediný ví, co se na letišti děje a ví, že lidská rasa je v ohrožení. Upíří virus se šíří New Yorkem a Setrakian společně s Efraimem a dalšími pomocníky musí zastavit virus. 

K trilogii Zhoubný kmen jsem se dostala díky tomu, že letos v červenci stanice FX odvysílá tento seriál a protože se má jednat o jeden z nejstrašidelnějších seriálů, tak si ho samozřejmě nemůžu nechat ujít a protože mám ráda filmy či seriály, které vznikají díky knižním předlohám, tak jsem se dostala k Zhoubnému kmenu. Prvních někoik stránek Vás pohltí natolik, že se během několika hodin ocitnete v polovině knihy, při nejmenším. Příběh má svou osobitou formu, díky které otáčite jednu stránku za druhou. Velkou výhodou této knihy je to, že příběh je vyprávěn z několika pohledů, přesněji očima několika postav, které se vzájemně prolínají. Stejně jako hlavní hrdinové nevíte, co v letadle očekávat nebo, co se bude po celou dobu dít, jednoduše tápete ve tmě jako samotný hrdinové. Celá trilogie je upírskou klasikou ve stylu Brama Stokera a jeho Draculy, takže nečekejte žádné nažehlené, nagelované upírské krasavce, kteří rádi chodí bez trička. Žádná romance, žádný milostný trojúhelník ve stylu Stmívání. Typický upír, kterého zajímá jen rozšiřování řad upíru a vyhlazení lidské rasy - prosté a jednoduché. Podobných děl moc není a proto mě tahle ryzí upířina potěšila, nepamatuji jsi, že by se mi podobná kniha od dob Draculy dostala do ruky. Příběh je plný napětí, dobrých postav, má to spád a není tam nic, co by mě odrazovalo od čtení ba naopak, všechno pěkně graduje a tak to má být. 

Vynikající hororový příběh, který svou klasickou zápletkou potěší řadu čtenářů a já se dnes chystám na druhý díl a to s velkou chutí. 

tumblr_kxqqj1mIFF1qa3fj0

Hodnocení:

♥♥♥♥♥

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře