The Best Man Holiday

3. červenec 2014 | 17.16 |

 THE BEST MAN HOLIDAY (2013)

thebestmanholidaybanner

Po skandálu, který se stal před mnoha lety se Harper snažil vyhýbat svého dlouholetému příteli, jenže jsou Vánoce a Mia by byla ráda kdyby Harpera a jeho žena přijeli. Harpera se potýká se spisovatelským blokem a jeho poslední kniha na tom nebyla moc dobře, rozhodne se souhlasit a vydává se na Vánoce za přáteli. O několik let starší a moudřejší? 

Po patnácti letech se vrací Svatebčané. Řeknu narovinu, že těch patnáct let jim víc jak prospělo a to nejen co se týče vzhledu hlavních hrdinů, ale také po obsahové stránce.

Uběhlo patnáct let a naši hrdinové se opět setkávají, někteří tomu tak činí pravidelně, jiní se po skandálu, který se stal snaží druhým vyhýbat, jenže doba je zlá a tak se Harper musí smířit s tím, že se setká se svým nejlepším přítelem, který mu i po těch letech nebyl schopný odpustit. Tolik let se někde musí podepsat a především v tom, že většina hlavních hrdinů má děti snad až na kurevníka Quentina, který se za ty léta nezměnil a to vůbec. V prvním díle bylo všechno spíše z mužských pohledů zde tomu tak úplně není a proto každá postava si urve z dvouhodinové stopáže. V prvním díle byl problém ten, že se tam řešilo stále to samé dokola a vlastně se nic nevyřešilo. Výhoda tohohle filmu je v tom, že když se nepodíváte na předchozí snímek, tak se vůbec nic nestane, protože ono téma je zmiňováno i tady a stále stojí za nepřátelstvím dvou hlavních hrdinů. Má oblíbená postava, kterou jsem chtěla vidět v prvním díle dostala konečně dost prostoru, ale rozhodně jsem nečekala jakým směrem se budoucnost postavy bude ubírat. Párkrát jsem se zasmála, uronila jsem i slzu. Nejde sice o film, který by něčím vynikal, ale má poměrně příjemnou vánoční atmosféru, i přes to dusno, které tam panuje. Film možná není ztráta času, ale najdou se daleko lepší filmy s touto tématikou, škoda!

Malcom D. Lee není kdovíjaký režisér či scénársita, ale troufám si říct, že jeden z jeho nejlepších filmů je právě The Best Man Holiday aneb Svatebčané 2. V přístím roce se můžeme dočkat dokonce sequelu, můžeme jen doufat, že se tam objeví všichni hrdinové. 

Proč si film nenechat ujít?

* mám ráda černošské komedie

* hlavní hrdinové včetně Taye Diggse vypadají daleko lépe než v prvním díle :D

* miluji rodinná dramata

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 56%

Fdb: 60%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře