Tenkrát na Phuketu

4. červenec 2014 | 18.08 |

 ONCE UPON A TIME IN PHUKET (2013)

ONCE_UPON_A_TIME_IN_PHUKET_Sli

Sven tak trochu prožívá krizi, v práci ho to nebaví a on neví, co si ze svým životem počít. Kopanec mu uštědří jeho přítel z dětství, který je uznávaným dobrodruhem, který napsal řadu knih a vydává se za dalším dobrodružstvím. Přítel Svena inspiruje  a tak Sven opouští práci a vydává se do teplých krajin přesněji řečeno do Thajska, kde chce zkoušet nové věci včetně psaní knihy. 

Švédsko se rozhodl vstoupit i do vod komediálních a romantických a myslím, že udělalo dobře, protože nám divákům dávají přesně po čem toužíme a co očekávamu u amerických romantických filmů. Vtipné, zábavné prosté a plné skvělých herců, tak by se dalo označit Tenkrát na Phuketu. 

Když se dostanete přes cca 30 minutovou pasáž, která probíhá ve Švédsku nastává zlom, který divákovi přichystá jedno - zábavu. Hrdina je totální trubka, který by se dal nazvat dokonce antihrdinou, přesto si ho musíte zamilovat i s tím jeho přihlouplým výrazem, který předvádí po většinu filmu. Sven je ztracená duše, která neví, co si počít s životem, myslím, že to potkalo každého z nás a každý byť na malý okamžik chtěl zmizet a skoncovat s tím všedním životem a zažít trochu toho dobrodružství. Sven se rozhodne, že by se chtěl stát spisovatelem, jenže inspirace nikde a tak se rozhodne ozkoušet místní dobrodružství ve stylu potápění a horolezectví apod. Když to srovnám s americkou romantickou komedií, tak se to ve své podstatě skoro neliší, ale přesto se to liší. Klišovité scény tam najdete, ale tady si z nich tak nějak dělají srandu. Z filmu sálá dobrá atmosféra a má to kouzlo, přesně tak na mě snímek působil. Příjemná podívaná, která Vám zvedne náladu, rozesměje Vás a to několikrát a navíc po herecké stránce to je prostě báseň. 

Sven v podání Petera Magnussona byl vynikající a dokonce bych věřila tomu, že je přesně takoví jako jeho role, ale tomu se prostě říká herectví, severské státy patří přesně k těm zemím ve kterých se rodí úžasný herci (viz. můj poslední recencovaný horor Temné lesy). Co se týče Susanne Thorson to je pastva pro oči a to musím uznat i já. Nádherná ženská, která má charisma a navíc ty její oči, kdybych se mohla zamilovat do ženy a nebyla by to Angelina Jolie, tak by to byla Susanne :-D

Dnes se točí poměrně hodně komedií především těch amerických, kde se to hemží sprostými slovy a nechutnostmi, sprostá slova mi nevadí, sama je sem tam použiji, ale filmy tohoto typu nejsou úplně to pravé ořechové, ale nemusíte se bát, protože snímek Tenkrát v Phuketu takový vůbec není. 

Proč si film nenechat ujít?

* když říkám, že chci vidět romantickou komedii, tak to myslím vážne!

* podobných filmů je celá řada, ale tenhle si zamilujete

* mám ráda/a severské filmy a komedii jsem ještě nezkusil/a

* zamilujete si i vedlejší postavy :-D

Hodnocení:

Mé hodnocení: 8/10

Csfd: 75%

Fdb: 80%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře