Zhoubný kmen: Pád

11. červenec 2014 | 18.36 |

 KNIŽNÍ TIP #7

Guillermo del Toro se společně s Chuckem Hoganem vrací se svým druhým dílem s názvem Pád.

Děj navazuje na události z prvního dílu. Upíří virus zaplavil New York a brzy se vir rozšíří po celé zeměkouli. Setrakain spolu s Efraimem a Fetem čelí dalším upírům, kteří se je snaží dostat víc než kdy dřív. Efraim se může trochu uklidnit, protože má svého syna u sebe, jenže nastává nová hrozba a tou je jeho bývalá manželka Kelly, která se svého syna nehodlá vzdát.

Druhý díl pokračuje přesně tam, kde první skončil. Opět se setkáváme s hlavními postavami knihy, které jsou obohaceny o několik dalších postav. Styl psaní je stále stejný, jen se tam objevuje psaní formou deníků, jak je tomu v Draculovi, což značí další podobnost, ale tento styl je tam v malé míře. Knize opět nechybí napětí a to, že Vás kniha opět vtáhne do děje a vy se ani nenadějete a jste na poslední stránce knihy. Oproti prvnímu dílu, který by se dal nazvat seznamovacím je Pád daleko víc akční, což mu rozhodně prospívá. Pokud se vrhnete rovnou na druhý díl, tak se skoro nic nestane, jen se připravíte o skvělé čtení, ale ze začátku knihy Vás autoři se vším seznámí a tak budete v obraze, tak jako tak. Příběh plný napětí a skvělé atmosféry která se šíří stejně jako samotný virus.

Druhý díl je stejně čtivý jako jeho předchůdce a jak už jsem zmiňovala více prostoru dostává akce a to protože se na scéně objevují lovci, kteří nemilosrdně zabíjí krvežíznivé upíry. Trochu mě zkalamalo, že se tam už neobjevoval tak často Gabriel Bolivar, ale v třetím díle si ho užijeme podstatně víc o tom není pochyb. Pád je bezpochyby skvělá kniha, která je lepší než díl první, ale pouze o chlup. To, že se těším na třetí a závěrečný díl není nutné ani zmiňovat, protože tomu tak je, mohu jen doufat, že kniha bude stejně skvělá jako její předchůdci. 

The Fall UK

"Můj meč zpívá stříbrem"

Hodnocení:

♥♥♥♥♥

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře