Mrtvý sníh

21. červenec 2014 | 15.33 |

DEAD SNOW (2009)

Dead-Snow

Skupinka studentů medicíny se vydává na prázdniny do horské chaty. Jejich pohodové plány plné dovádění na sněhu a popíjení je však vyrušeno skupinou nacistických vojáků, kteří ve 2. světové válce záhadně zmizeli ve sněhu. Chladné prostředí Norska nese smrt.

Klasická zápletka - mladá parta, tentokrát se jedná o budoucí doktory, kteří si vyjedou užít prázdniny, jenže jejich skotačení je vyrušeno bandou nácků, kteří si připadají, že je parta okradla a protože jde o nacisty jejich odpovědí na vše je smrt. Režisér Tommy Wirkola má evidentně nakoukáno mnoho hororů a obzvláště, co se týče Sama Raimiho, protože jeho Lesní duch tam byl tak trochu přítomen nebo alespoň ta snaha tam byla. Co filmu nemůžu upřít je jistá originální myšlenka, i přesto, že něco podobného jsme mohli vidět např. Bunk, Bunkr smrti apod. ale takhle forma nacistických zombie měla něco do sebe, vypadali dosti seriózně a velitel jednotky byl parádní, škoda, že nedostal trochu víc prostoru, protože by si ho určitě zasloužil. Horor s kapkou komedie a skutečně jen kapkou, protože jestli jsem se tam pobavila párkrát bylo to moc, k té dokonalosti to mělo ještě daleko, co si budeme povídat. 

Protože se jedná o mix dvou žánrů, scénář je postaven na stejných principech jako jsou klasické horory a tak se vlastně nezasmějete ničemu originálnímu, protože stupidní jednání postav jste viděli už v mnoha filmech, kde to mysleli smrtelně vážne, ale zase abych nebyla moc kritická najde se tam pár povedených scének. Nutno dodat, že když se film objevil bála jsem se ho pustit, protože jsem si říkala, že jsem těch ptákovin viděla už dost, ale upřímně ztráta času to úplně nebyla a já se po dobu 90 minut bavila, tedy až na několik málo scének. Je to nové a neokoukané a přesto, že se severské státy mohou chlubit skvělými herci, tady mi to tak nějak chybělo. Originalita a skvělé nápady, které chtěly trochu propracovat do hloubky, vynikající hudba, to vše můžete vidět v tomhle sněhem a krví potřísněném filmu. 

Jsou lepří zombie filmy? Rozhodně, ale Mrtvý sníh má něco, co jiné ne, i když, co přesně, to ví Bůh nebo v tomhle případě možná Hitler. Nemůžu si pomoct, ale Skandinávie se pouští směle do každého žánru a co na tom, že někdy uklouzne.

Proč si film nenechat ujít?

* bezpochyby hudba, když už Vás neuspokojí padající hlavy a létající vnitřnosti vzduchem, tak hudba určitě!

* je hezké vidět, že i budoucí lékaři mají v hlavě....sníh?

* The Walking Dead sice nečekejte, ale ani zombie nacisti nejsou k zahození.

* začátek sice není nijak slavný, ale když se to rozjede stojí to za to.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 56%

Fdb: 56,9%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře