Mrtvý sníh 2

26. červenec 2014 | 13.39 |

217074-Dead-Snow-Red-vs-Dead

Martin jako jediný přežil zombie masakr při kterém zemřeli jeho přátelé, přesto nacistické zombie v čele s Herzogem nezalezli pod sníh, ale raději expandovali do města, kde rekrutují nové vojáky. Martin s rukou Herzoga dokáže divy a jako jediný ho dokáže zastavit, krvavá jatka můžou opět pokračovat. 

Mrtvý sníh 2 začal přesně tam kde skončil první díl a to, i přesto, že uteklo 5 let od vzniku již zmiňovaného prvního dílu. Martin starší a tedy moudřejší, co se týče zabíjení zombie je obdoba Ashleyho z Lesního ducha, což jsem zmínila už v minulé recenzi na první díl, jenže místo motorové pily má Martin ruku, která dříve patřila Herzogovi a tak dokáže daleko víc než Ashley. Co filmu nemůžu opět vytknout je jeho originalita, protože to je originální každým coulem, i když to někdy zachází nejen do nechutností, ale hlavně do krajností, a tak se Vám naskytne pohled na něco, co jste v hororovém žánru neviděli. Opět jde o mix žánrů a tentokrát si troufám říct, že rovnou tří a tím je horor, komedie a akční, protože všechno tohle v Dead snow 2 je. Jelikož Martin jako jediný přežil masakr v horách, tak se stává hlavní postavou a tím pádem dostává daleko víc prostoru, který si rozhodně zaslouží.  Masky jsou daleko propracovanější než v předešlém díle a tak je skutečně na co koukat a co se týče toho vtipu? Konečně jsem se pobavila a to poměrně královsky, i když to někdy bylo dost drsné. 

Musím říct, že s takovou brutalitou jsem se nikde nesetkala a Norsko se s tím nemaže, nemá problém oddělat děti, matky s kočárky a třeba i postižené. Směsice černého a morbidního humoru se jen tak nikde nevidí. Film má zbytečně nataženou délku a pak se stane to, že některé pasáže nejsou zajímavé a dají se nazvat zbytečné. Když už jsem si myslela, že to nemůže být šílenější, tak se objeví záverečná scéna, která za zvuku hudby A Total Eclipse of Your Heart, která mě dorazila. Dead snow 2 opět boří standardy, které jsme dosud mohli v podobných filmech vidět, je vtipný, bláznivý, zvrácený, šílený, nechutný. Přesto všechno a asi hlavně kvůli zmiňovaným vlastnostem jsem se bavila parádně.

Proč si film nenechat ujít?

* k náckům přibudou i Rusáci

* je to ještě nechutnější a zábavnější

* při sledování se mi vybaví slova písničky Tepláky  "Tepláková souprava, kule dej si doprava"

* Mrtvý sníh 2 s velkou parádou nakopal svého předchůdce do zadku

Hodnocení:

Mé hodnocení: 8/10

Csfd: 75%

Fdb: 86%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře