Labyrint strachu

28. červenec 2014 | 14.43 |

 IN FEAR (2013)

images

Tom se svou novou přítelkyní Lucy se chystají do Irska na festival, jenže Tom vymyslel po dvoutýdenním vztahu malou romantiku v podobě noci v malém hotelu, Lucy souhlasí a tak se vydávají na samotu, kde by se měl nacházet hotel, řídí se podle cedulí, ale jak to tak vypadá, každá ukazuje jinam a tak se Tom s Lucy ocitají v labyrintu ze kterého neví jak ven mezi tím se setmí, dochází benzín a na mladý pár dopadá strach a Lucy začíná být paranoidní nebo ne?

Labyrint smrti (In Fear) jsem objevila čistě náhodou a protože jsem zjistila, že tam hraje Ian De Caestecker, kterého znám jako Fittze se seriálu Agent of S.H.I.E.L.D. moje volba byla tedy víc jak jasná a rozhodla jsem se absolutně nezajímat o co, že ve filmu půjde o to větší překvapení se mi dostalo a já jsem opět po dlouhé době narazila na zdařilý hororový snímek, který se liší od jiných. Režisér Jeremy Lovering, který se spíše proslavil televizními seriály se pustil do filmu a prý čerpal z vlastních zkušeností o to je snímek zajímavější. Rozjezd trochu trvá, ale asi nikdo by nečekal, že se rovnou začne něco dít a tak jako je celý film zaměřen na mladý pár, který jede do do hotelu nebo spíš penzionu, který se nachází někde na samotě, mapa je jim k ničemu a ukazatelé taky, protože je to vždycky vrátí tam odkud přijeli. Říkám hned na rovinu, že skoro celá stopáž se odehrává v autě až na několik málo vyjímek, přesto, že jsem se chvilkami hrozila, jak to může udržet divákovu pozornost, tak mi bylo odpovězeno tou nejlepší možnou odpovědí a tím je atmosféra a nejen lesů, oni jsou strašidelné za bílého dne natož večer, když už jste unavení vystrašení, protože nevíte, kde jste a nevypadá, že byste to brzy zjistili. Strach z neznáma, dostavuje se panika a najednou začnete vidět věci, které by mohli být skutečné a nebo taky nemuseli, otázka je , hraje si s vámi Vaše hlava? Nechci příliš prozrazovat, protože si myslím, že si film užijete daleko víc, když o něm budete vědět hodně málo a nebo lépe nic. 

S hustou atmosférou přichází i dobrá hudba a brouzdání po lese nemá konce. Nebudu popírat, že jednání postav je v mnohém na pár facek, upřímně nechávat klíčky v zapalování a odejít od auta hledat pomoc? To jako vážně! To byl vrchol všeho. Hlavní hrdina Tom v podání Iana byl místy skutečně na pár facek, při nejmenším. Nebýt Tomova překvapení za kterým se především skrýval sex, tak by se nedostali do problémů, ale zase my bysme byli ochuzeni o poměrně dobrý film. S hodnocením jsem chtěla jít o bod méně, ale za ten závěr si to zaslouží. K dokonalosti tomu ještě něco chybí. A co se týče herců, nemám s nimi vůbec žádný problém. 

Proč si film nenechat ujít?

* má to atmosféru i za denního světla

* potoky krve se nekonají tady se hraje spíš na psychiku

* mým domovem je auto

* skvělá kamera

* závěr je pro mě třešnička

Hodnocení:

Mé hodnocení: 8/10

Csfd: 52%

Fdb: 65%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře