Ohledně minulé noci

29. červenec 2014 | 17.54 |

ABOUT LAST NIGHT (2014) 

About-Last-Night-Header

 Joan a Debbie jsou kamarádky a spolubydlící, Joan poznala nového muže a dohodla dvojí rande. Bernie se svému kamarádovi Dannymu chlubí s novou ženskou, kterou je právě Joan. Jeden večer svede čtyři odlišné lidi dohromady. Debbie si začne s Dannym a posléze se k němu nastěhuje. Idieální vztah se brzy změní a mladý pár čelí vztahové krizi. 

Ohledně minulé noci (About Last Night) je klasickou vztahovou šarádou, kterou jsme mohli vidět milionkrát a většina z nás jí okusila i na vlastní kůži. V tom je mi film sympatický, že to není žádná pohádka, ale ukazuje, co se stává ve vztahu po určité době, někdo to ustane, někdo ne. Že jde o remake z roku 1986 jsem neměla ani tušení až do doby, kdy jsem o filmu začla něco zjišťovat, i když mě stačila vidina mé oblíbené Reginy Hall a okouzlujícího Michaela Ealyho a věčně vtipného Kevina Harta. Naskytla se mi příležitost se párkrát dost dobře pobavit a, i kdybych se dívala na kdovíjaký propadák vynahrazoval mi to Michael Ealy, ale když si tak rozpomenu kolik jsem viděla romantických komedií, tak Ohledně minulé noci nepatří k těm nejhorším, to rozhodně ne, ale slávu od toho nečekejte. Nesympatická hlavní hrdinka Debbie mi pila maličko krev, ale zvládnout se to dalo. Jak říkám klasická vztahovka která je akorát v černošském kabátě. 

Nevím, jak je tomu v originále, ale v tomhle případě byl pár Debbie&Danny zastíněn Joan a Berniem, kteří přebrali otěže a postarali se o většinu srandy a tak Debbie s Dannym působí daleko víc upjatě a především nudně. Většinu příběhu se tak mele o vztazích a z obou pohledů. Herecky to bylo zvládnuté daleko lépe než příběhově, což je možná dobře. Steve Pink, který režíroval silně průměrné snímky se ani v tomto případě moc nevytáhl. Ohledně minulé noci se může spíše pochlubit hudbou, která se nedala přeslechnout a dokonale vystihla každou scénu a to se mi líbilo. Průměrná podívaná, které vévodí Regina Hall a Kevin Hart, protože bez nich by ten film nebyl ani z poloviny tak dobrý. Za závěr dávám jeden bod navíc a chystám se na původní snímek a pak můžu porovnávat. 

Proč si film nenechat ujít?

* Regina Hall je vtipná, když je na place sama, ale když jí sekunduje Kevin Hart, to je zážitek.

* jsem milovník černošských filmů.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 55%

Fdb: 55%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře