Strach(y) ze tmy

3. srpen 2014 | 13.31 |

fears-of-the-dark_970x390

FEAR(S) OF THE DARK (2007)

Strach(y) ze tmy je soubor několika povídek, které by měly mít společné jedno, děsit. A závažná otázka je, zda se jim to skutečně daří? Má odpověď bude velmi jednoduchá, kdepak neděsí jsou spíše znepokojivé, ale žádné magi v kostkách nečekejte.

Film si bezpochyby zaslouží pochválit, co se týče vizuální stránky, protože v té nemá konkurenci. Dosud jsem se s podobným filmem nesetkala a už vůbec ne v hororové podobě. Dalším důležitým plusem je skvělá hudba, bez té by to prostě nebylo ono a patří mezi to nejlepší, co film nabízí, dokonale vystihuje každičký příběh a, i když není tak děsivý, jak byste čekali, hudba dělá své.  Dovolím si příběhy pojmenovat sama, protože žádný název nemají a rozhodně Vás nechci připravit o zážitek, kdybyste si to náhodou chtěli pustit. 

1. příběh - Škodolibý šlechtic a jeho smečka - 80%

První příběh, který je rozdělen na několik částí, které nás doprovázejí skoro celým filmem, vždy po skončení jednoho z příběhů. Když jsem viděla několik minut první povídky, tak mě napadlo jediné, že tvůrci nebudou zcela normální a především jsem absolutně nevěděla, co od toho čekat, ostatně to se nezměnilo ani v polovině filmu. 

Šlechtic na mě udělal velký dojem, je to morbidní, praštěné a dovolím si tvrdit, že to je jedna z nejlepších povídek a má výbornou animaci.

2. příběh - Posedlost hmyzem - 60%

Animace v tomto příběhu trošku slabší, ale příběhově nebyla vůbec špatná, nachytala jsem se, jak to hltám, sice se nedostavil pocit strachu, ale to znepokojení. Příběh, který byl totálně na hlavu. Velkou výhodou je šeptající sympatický hlas hlavního hrdiny, který působil hodně tajemně, ostatně stejně jako celá povídka.

3. příběh -  Noční můra - 50%

Japonská dívka Sumako a její noční můry. Přiznám, že příběh mě příliš nezaujal, animace jedna z nejlepších, ale i přesto, že příběh operoval s dobrým tématem, přišlo mi to suché a hrozně nedotažené, protože se z toho dalo vytřískat daleko víc. 

4. příběh - Bestie - 60%

Tajemný příběh o ztrácejících se lidech v bažinách na mě udělal dojem především v tom, že jsem absolutně nevěděla, co od příběhu čekat, ale vůbec. Příběh působil skutečně hodně tajemně a v závěru jsem byla jak na jehlách, ale bohužel jen na konci.

5. příběh - Úkryt - 70%

Pátý a poslední příběh o muži, který se nejspíš před zimou ukryl v opuštěném temném domě, který skrývá tajemství. Příběh, který by asi nejlépe dokázal vystihnout samotný název. Animace je velmi zajímavá, protože vidíme pouze malý výřez světla, který vydává světlo ze svíčky. 

Tvůrci musí jednoznačně trpět nějakou duševní chorobou, protože tohle bylo totálně ulítlé. Rušivým elementem je rádoby vypravěčka, která z úst vypouští intelektuální řečičky, které doprovázejí černobílé obrazce, což mi vadilo ze všeho nejvíc a extra smysl jsem v tom nenašla. Je velká škoda, že ty příběhy byly hodně jednoduché a především žádný nebyl extra strašidelný, ne tedy tak jak napovídá samotný název filmu. Nebudu skrývat zklamání, protože jsem od toho čekalo daleko víc, ale je to snímek, který oplývá originalitou a to byste v dnešním hororovém žánru hledali marně. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 7/10

Csfd: 69%

Fdb: 62%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře