At the Devil´s Door

30. srpen 2014 | 00.41 |

tdd-1000x400

Leigh pracuje jako realitní makléřka a snaží se prodat dům, který se zdá být obyčejný, ale jak se ukaže, dům má svojí minulost, která je velmi temná a tak se dostáváme k předchozím majitelům, kteří v domě žili. 

Před nějakou dobou jsem zde dělala článek o snímku Hrůzná minulost, film nebyl zrovna ukázkou kvalitního hororu a také jsem se zmiňovala, že režisér se chystá letos na další horor a tím je At the Devil´s Door, tak se pojďme podívat jestli si režisér a scénárista Nicholas McCarthy polepšil nebo ne.

Nicholas McCarthy dává opět přednost něžnému pohlaví, ale tentokrát se nedočkáme jedné hrdinky, ale hned tří, každá má svou úlohu a žádná se nedá úplně označit hlavní postavou, ale nečekejte žádný zmatek, protože tady se budete dokonale orientovat. Ani tento snímek nedisponuje příliš originální myšlenkou, ale už v úvodu dokáže nakopnout a zaujmout. Po úvodní pasíži s první hrdinkou se setkáváme s druhou a zároveň třetí, které jsou sestry. Začátek ostartoval skutečně dobře, bylo to temné a vy si všímáte těch obyčejných věcí, kolik strachu dokáže vyvolat taková obyčejná skříň? Mě to trochu zneklidnilo a je velká škoda, že ten pocit zneklidnění si to neudrželo po celý film, i když se tam najde několik světlých, vlastně temných míst ze kterých vám sice hrůzou nebudou vstávat vlasy, ale trochu vás zamrazí. Druhou hrdinku rychle vystřídá třetí a tak dostává šanci Santana z televizního seriálu Glee (díky které jsem se do filmu vlastně pustila) Vera, mladá malířka, která je samotářka, která zkříží cestu ďáblu nebo spíš on jí. Celá myšlenka filmu se nějak vytrácela až do chvíle, kdy přeskočíme o několik let a hned je nám jasné, že debilnější konec nás nemine!

At the Devil´s Door by nemusel být špatným filmem, kdyby se nedopouštěl stejných chyb, které jsme mohli vidět v předchozím snímku tohoto režiséra. Budování napětí a atmosféra je pouze dočasná věc, herecké výkony nejsou také zrovna prvotřídní a jednoznačná vítězka mezi třemi hrdinkami je právě první mladá dívka v podání Ashley Rickards. Hudba je ucházející, velká hitparáda to není. A za zmínku stojí především samotný poster, který vypadá daleko zajímavěji než jakým ve skutečnosti film je. Opět velká škoda, protože McCarthy není žádný žabař, ale stále tomu něco chybí, tak snad přístě, tedy jestli nějaké přístě bude. 

Proč si film nenechat ujít

* Tři ženské (hlavní) postavy, to se nevidí, tak často

* dobrá kamera

* hlavní zápletka - 666

Hodnocení:

Mé hodnocení: 5/10

Csfd: 50%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře