Vlhká místa

30. srpen 2014 | 21.22 |

1775664

FEUCHTGEBIETE (2013)

Mladá dospívající dívka Helen ráda experimentuje hlavně v oblasti sexu. Hygiena jí příliš neříká a má své vlastní metody a teorie. Helen žije jen s matkou a se svým mladším bratrem poté co její otec opustil matku a našel si mladší partnerku. Helen se s tím nehodlá srovnat a tak hledá všemožné způsoby, jak rodinu dát opět dohromady. Helen dokáže šokovat v mnohém a paří k tomu i její svérázná upřímnost kterou oslňuje nebo spíše překvapuje své okolí. Nehoda jí dostane do nemocnice, kde opět rozjíždí své dohazovačské schopnosti. 

Vlhká místa mě zaujala především samotným názvem, což asi většinu lidí, kteří se rozhodli si snímek pustit nebo na něm spočinuli okem. Německé filmy nepatří mezi mé oblíbené a vlastně jsem jich ani moc neviděla a po skončení Vlhkých míst je mi jasné proč! Helen vypadá jako velká sympaťanda a především jsem na její postavě ocenila její neuvěřitelnou upřímnost, která v mnoha momentech zapříčiní několik vtipných scén, dobře se na ní kouká, ale na to co provádí už tolik ne. Poster hlásá O ČEM HOLKY NEMLUVÍ a já mám poměrně dost silný žaludek, ale tohle byl skutečně hnus!!! Nemusím být velký znalec německých kontroverzních filmů, ale rádi se snaží šokovat a není tomu jinak ani v tomhle drzém snímku. Helen nám připraví celou řadu především nechutných scének ze kterých Vám bude dost možná hodně špatně. Její hygienické návyky jsou spíše protestem toho, co jí odmala učila matka, tedy čistotě a tak se mladá dívka snaží všemožně dokázat, že matka neměla pravdu, v tom také spočívá hlavní zápletka filmu ač se to na první pohled nezdá. Hledat hloubku byste v tomto snímku neměli, i když jak se dozvídáme chování mladé dívky má své opodstatnění. 

Co všechno může Helen divákovi nabídnout? Především prostořekou pusu, několik flashbacků a celou řadu nechutností - příběh o pizze, pokrevní sesterství za pomoci menstruačního cyklu, výměna tampónů vlastní výroby a mnohé další šílenosti. Film jsem se chystala zkouknout se svým přítelem, který mi po první nechutné scéně oznámil, že se na takový hnus nehodlá dívat, a kdo by se mu divil!! Pánům bych tento snímek nedoporučila, protože by se mohla dostavit ztráta iluzí o něžném pohlaví ( i přesto, že takovéhle hnusárny snad nikdo nedělá nebo v to, alespoň doufám), i mě se dělalo místy dost špatně. Měla jsem velký problém s hodnocením samotného filmu a dlouho jsem přemýšlela jaká číslice od 1 do 10 by vyjádřila kvalitu filmu, stejně jako hledat vhodná slova pro zážitek jaký mi Vlhká místa přichystala. Ono je už tak dost náročné, kam film zařadit o jaký žánr se jedná, je to mix několika žánrů a specifikovat přesněji se to nedá.  Celé to ukončím se slovy UŽ NIKDY VÍC!

Film vznikl na motivy knižní předlohy německé autorky Charlotte Roche, která se pustila do literárního tabu a převedla své "údajně" tedy částečné autobiografické prvky na papír. Její tvorba dokázala mnohé zaujmout a jiné znechutit. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 4/10

Csfd: 53%

Fdb: 37,5%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře