Ledová smrt

31. srpen 2014 | 16.18 |

cold_prey_poster

FRITT VILT (2006)

Skupina mladých přátel se vydává do norských hor na výlet, chtějí uniknout přecpaným sjezdovkám a tak se vydají na opuštěné místo, které je pro snowboardové hrátky ideální. Jeden z nich si, ale zlomí nohu a tak musí najít úkryt, který posléze najdou v opuštěném horském hotelu. Jenže hotel ukrývá dlouholeté tajemství, které parta brzy odhalí a to odhalení se jim vůbec nebude líbit a tak začíná boj o přežití. 

 

Ledová smrt mi unikla i přesto, že jsem o ní slyšela samou chválu, ale teď dostala šanci a já si říkala, jak je možné, že mi tohle mohla uniknout! Ledová smrt je klasická vyvražďovačka aneb slasher s příběhem, který jsme mohli vidět už mnohokrát, ale přesto tady nic hloupého nehledejte, ano možná se divíte, vždyť jde přece o horor a jak všichni víme absurdní a nesmyslné chování hrdinů je snad podmínkou, ale v tomto filmu tomu tak není. Příběh má hlavu a patu, tajemství, které provází celý díl je záhy odhaleno a dokáže šokovat, opět se to nepřibližuje tomu, co známe z jiných hororů. Opuštěná budova, banda lidí, vrah to všechno vypadá hodně povědomě, ale nenechte se zmýlit. 

Ingrid Bols? Berdal i Fritt vi

Celá skupina působí hrozně sympaticky, postava která se bude dát označit za hlavní není žádným velkým překvapením.  Postavy jednají na základě svých vlastností a už dlouho (jestli vůbec) jsem se nesetkala s postavami, které mají charakter a dokazují to na výbornou. Film nabírá na obrátkách, atmosféra houstne a sněhem pokrytá krajina tomu dodává to pravé stejně jako rozlehlý opuštěný hotel. Hudba dokonale vystihuje každičký moment a dokáže vás z ní i pořádně zamrazit. Temná postava záhadného zabijáka je další velké plus, nečekejte žádné okázalé vraždy, je to prosté a jednoduché a přesně tak to má být. Kamera je špičková a hledat chyby v tomhle filmu nemá cenu, není to protože je tam nenajdete, protože najdete, ale takhle dokonale vyšperkovaný horor do posledních detailů, i přes velmi tradiční a obyčejnou zápletku jsem dlouho neviděla. Byla jsem napnutá jak špagát a užívala jsem si každou minutu, kterou film nabízí a ani jsem se nenadála a byl konec. 

 

Proč si film nenechat ujít?

* Víceméně jsem všechno uvedla a tak není co dodat!

 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 9/10

Csfd: 68%

Fdb: 81,5 %
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře