Svatba mezi citrony

2. září 2014 | 17.36 |

love-is-all-you-need-poster

LOVE IS ALL YOU NEED ( 2013)

Dvě rozdílné rodiny se setkají v italské vile uprostřed citronových sadů u příležitosti svatby. Každá rodina má to své, mladý pár se nezná moc dlouho, ale přesto se rozhodnou vzít, matka nevěsty se potýká s nemocí a problémy v manželství a tak se vydává do Itálie sama na letišti se setkává s otcem ženicha, který není velký sympaťák. Ztráta kufru je další třešničkou na dortu a to je ovšem jen zlomek toho co svatebčany čeká.

Svatba mezi citrony patří mezi další díla známé a oscarové režisérky Susanne Bier, její filmy mají jedno společné, tedy obvykle mají a tím je, že se dají označit za kvalitní tvorbu, důkezem toho je její Oscarový snímek Lepší svět nebo Spálené vzpomínky, Bratři a mnoho dalších filmů, bohužel Svatba mezi citrony se nedá zařadit mezi úplně originální a kvalitní tvorbu, přesto diváka dokáže vtáhnout do příběhu a někdy sice má problémy s udržením divákovi pozornosti, ale mnohé se filmu dá odpustit. Příběh může nabídnout hned několik vážných témat ať už je to rakovina a nebo něco, co nechci prozradit, ale oba problémy jako by se zázračně vytratily mávnutím kouzelného proutku, což o to, o rakovině jsme viděli snímků dost a je jasné, že režisérka se nechtěla pouštět do již dobře osvědčeného patosu. Nicméně ten druhý problém by si pozornosti zasloužil o něco víc, když už něco nakousnu, tak to mám přece dokončit. 

47564-svatba-mezi-citrony-653x

Hlavní hrdinka patří mezi nejlepší postavu, která ve filmu je, i když své mouchy má, dánská herečka Trine Dyrholm, kterou jsem zde viděla poprvé si mě získala ostatně stejně jako vždy okouzlující Pierce Brosnan, který má charismatu na rozdávání. Má oblíbená Paprika Steen nedostala mnoho prostoru, ale když byla na scéně stálo to za to! Svou přítomností mě pobavil a potěšil i Kim Bodnia, kterého znám z kriminálního seriálu Bron/ Broen, který opět perlil jako manžel hlavní představitelky. Příběh s velmi jednoduchou zápletkou a jak se říká v jednoduchosti je krása, ale tady jsem tu krásu skutečně postrádala a nebylo to jediné, co tomu chybělo, postrádala jsem tak jakýkoliv vtip a přesně to, co je typické pro skandinávské filmy, prostě nic z toho tady nenajdete, snad jen to herectví. Předvídatelná romantická slátanina, kterou známe od amerických tvůrců víc jak dobře. Hádám, že Susanne Bier se svým scénáristou Andersem Thomasem Jensenem si chtěli zkusit pravou nefalšovanou americkou sračku a jako menší bonus pro dámy, citronové sady obohatily ex- Bondem, špatný nápad to sice není, ale ač nejde o úplnou ztrátu času velké zázraky nečekejte. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 55%

Fdb: 58,6%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře