Ledová smrt 2

1. září 2014 | 01.00 |

fritt-vilt-2_poster

FRITT VILT 2 (2008)

Děj druhého dílu navazuje přesně tam kde první skončil, jediná přeživší Jannicke se dostává do nemocnice, kde policii oznámí, že její přátelé zavraždil psychopatický vrah, náčelníkovi policie se to sice nezdá, ale vydává se do rokle, kde by těla měla být a také, že tam jsou. Těla jsou převezena do nemocnice, kde se nachází i hlavní hrdinka, jenže vrah, jak se zdá nedokončil svou práci. 

Ledová smrt 2 nás zavede tam, kde předchozí díl skončil, malinko nám zrekapituluje, co se tam vlastně událo a dostáváme se k hlavní hrdince, která jako jediná přežila krvavý masakr v horském hotelu. Zápetka je stále stejná a stejně tak styl vyvražďovačky, tedy kosení lidí hlava nehlava. Druhé díly většinou nepatří mezi velké favority a, i když jsem po prvním dílu byla nadšená a těšila se na druhé pokračování, nějak jsem zapoměla, že by se to mohlo stát a skutečně se tak stalo, nejedná se o žádný propadák a nejde ani o extra velký propad, ale přesto chybělo tomu daleko víc. Pobíhání po nemocnici mi pouze připomělo další hororovou sérii tentokrát Halloween 2, což by nebylo tak hrozné, kdyby se tam něco dělo. Vraždy nic moc, v podstatě stejný styl, ale daleko slabší podání. 

Fritt_vilt_II_132505c

Z hlavní hrdinky se stala dravější postava a tak nikoho asi nemůže překvapit, že zabijáka nenechá jen tak odkráčet, i kdyby jí to mělo stát život, jednoduše řečeno hlavní hrdinka má koule a závěrečnou scénou mi jasně připomněla Sidney z Vřískotu. Co se týče práci s postavami, tak zde je to odfláknuté, protože veškerá pozornost je upřena na přeživší z posledního masakru, což mě osobně nevadí, protože to, co jsem obdivovala na minulém díle, co se týče postav se tady nekoná. Scénář byl daleko slabší a ne, tak propracovaný. Hudba, nějak jsem pořádně nezaregistrovala, že tam nějaká byla, až na úvodní titulkovou pasáž, přesto je jisté, že hudba přítomná byla, ale nezanechala ve mě vůbec nic, žádný mráz ani žádná hutná atmosféra, která byla se dala krájet to všechno mi v druhém díle chybělo. Zbývajících 30 minut jsem si užila a potěšila mě, i návštěva již dobře známého hotelu. 

Sečteno a podtrženo, menší zklamání se dostavilo, ale zachraňuje to postava hlavní hrdinky, která je bezpochyby skvělá herečka a musím to uznat, i když tvrdím, že na horor žádný herecký um nepotřebujete, možná ne, ale když ho herec má, tak to je jedině výhodou, důkazem je toho právě Ledová smrt 2. 

Proč si film nenechat ujít?

* hlavní hrdinka se vylepšila, co se týče chuti po pomstě

* vyvražďovačky to je můj šálek kávy či čaje (trochu slabšího)

* najde se víc důvodů proč film vidět, ale já zrovna teď nic nevymyslím!! :-/

Hodnocení:

Mé hodnocení: 7/10

Csfd: 67%

Fdb: 75,6%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře