Ledová smrt 3

3. září 2014 | 16.23 |

frittvilt3poster1

FRITT VILT 3

Třetí a závěrečný díl nás zavede opět do horského hotelu, ale do doby před událostmi prvního a druhého dílu. Příběh o zrodu vraždícího monstra. Banda přátel se vydává v letním období do hotelu ve kterém se ztratili majitelé a jejich syn, jenže to netuší, že pravda je daleko horší.  První řádění již dobře známého vraha. 

Ledová smrt 3 se opět vrací a tentokrát naposledy. Příběh je zasazen před události dvou prvních dilů, jedná se tedy o prequel, které jsou v hororovém žánru víc jak oblíbené. Hlavní a zásadní otázkou je, zda byl třetí díl nutný? Odpověď je velmi jednoduchá a prostá. Ne, nutný nebyl, ale myslím, že sérii to nijak nepoškozuje, pokud se jedná o dobrý díl a to se dá říct o třetím pokračování, dobrý je za tři já vím, ale prostě, co čekat od klasické vyvražďovačky, která postrádá jákékoliv tempo a to, co jsem na zabijákovi obdivovala v prvním díle zmizelo, jako norský sníh, který nám dělal společnost v předchozích dílech. Režisér Sandemose si vybral pro svou prvotinu sice dobrý podklad, ale zase tak slavné to není, trocha té historie a finišuje to, tak jak by se dalo očekávat. Slashery nepatří úplně k mým oblíbeným subžánrům, ale kdybych měla vzpomenout na všechny slashery, které jsem kdy viděla, tak finální díl (nebo tedy vlastně první) na tom není tak špatně.

cp3-7

Banda usmrkanců vydávající se do hotelu, který nese svá tajemství. Spaní v hotelu nehrozilo, to už by bylo moc podobné prvnímu dílu a tak si rozprostřeli spacáky a spali pod širým nebem, tak ovšem smrti neunikli. Předvídatelnost je jistá, atmosféra není špatná, ale na dokonalost prvního dílu může zapomenout, velký problém filmů na pokračování je to srovnání, kterému se prostě nevyhenete ať chcete nebo ne. Celá série se nesla v duchu kvality a to, že to třetí díl trochu kazí se dá skounsout, mohlo to být daleko horší! Herci jsou vcelku dobří, ale mohlo tam být daleko víc vraha, vzhledem k tomu, že tento díl měl objasnit  jeho choutky k vraždění. Krásná norská krajina je menší bonus, který Ledová smrt 3 nabízí. Další věc, kterou musím dát na seznam pro je ta, že je zde opět další ženská hlavní hrdinka, není sice tak dobrá jako ta předchozí, ale ujde. 

Proč si film nenechat ujít?

* jedná se o třetí a záverečný díl série Ledová smrt

* vyvražďovačky mě jednoduše baví

* chci taky vidět, jak vypadá Norsko, když není pokryté sněhem

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 52%

Fdb: 65,6 %

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře