Horor a strach, vražedná kombinace

30. srpen 2012 | 00.42 |

Včera jsem vložila článek s názem The Hole a tenhle film a nejen tenhle film mi něco navrtal do hlavy, už mnohokrát jsme byli svědky, že ve filmu si tvůrci hrají s naším strachem. První příklad, kde se to ukazuje úplně dokonale je Harry Potter a Vězen z Azkabanu, pamatujete si profesora Lupina a jeho výuku o bubácích? Myslím, že to se jen tak nedá zapomenout, ta scénka ukazuje dokonale co mám na mysli, každý z nás se bojí nečeho jiného ať už to je tma, voda, hadi nebo snad pavouci, každý máme svůj vlastní strach, který nás v našem vlastním životě tak trochu brzdí. Na jednu stranu strach z nás dělá lidmi, kdybychom se nebáli, neměli bychom žádné hranice, ani by lidí na planetě bylo o něco méňě, ale o to mi nejde, Já se docela ráda bojím, tedy samozřejmě mluvím o strachu z filmů tedy z hororů, přece jen tohle je blog o filmech, tak zde nebudu dlouze vykládat o podstatě strachu a všeho možného co souvisí se strachem.

5878

 Já osobně mám několik fóbií, některé jsou větší a některé menší a proč to vlastně píšu je to jednoduché chci se bát, najít horor u kterého se budete bát je dnes velmi obtížné a tak se musím soustředit především na to co mě děsí a ne sledovat nějaké hybridní exoty, kteří běhají po lese a vraždí nevinné lidi nebo jiné nesmyslné věci. Priložím sem seznam několika věcí, kterých se děsím a k tomu film, který mi nahnal strach a kdyby měl někdo z vás tip na film/y kde se vyskytují zméněné věci, zvířata budu ráda za info, protože jak jsem řekla bát se u dnešního hororu je opravdu fuška.

1) pavouci  - napadá mne asi jediný film, který mi tak trochu nahnal husí kůži a tím byl film Arachnofobie z roku 1990 a pak historka z mého vlastního života, kterou bych nejraději zapomnela, ale to jde hodně těžko. A opak hrůzy, tak to vím naprosto přesně film s vyskytujícím se pavoukem, který ve mne vyvolal pouze znechucení a smích byl film Arachnid z roku 2001.

2) klauni - snad největší strach z klauna jsem měla ve filmu Zlověstné ticho z roku 2007, tenhle film měl opravdu kouzlo a opravdu mne vyděsil, což se mnohým hororům nedaří, proto je tenhle velmi unikátní.

3) žraloci - tak díkybohu se žralokem jsem se nikdy nesetkala a doufám, že ani nesetkám, vím, že většina filmů, kde se objevují žraloci se pohybuje na bodě mrazu, vždy je to místo děsivého spíše trapné, ale co se týče žraloků mám několik snímků, které děsily a také filmy, které byly tak trochu mimo mísu. Jedním z nejlepších filmů, které jsou i podle skutečné události je film Útes smrti z roku 2010 o tom jsem zde i psala, u toho filmu se mi opravdu zastavovalo srdce, pak mě napadají ještě Čelisti, i když ty dnes neděsí, ale je to kultovní film nebo dokonce Útok z hlubin.  A co ty filmy, kde se bavíme o trapnosti tak např. Píseční žraloci a v podstatě většina filmů, kde se žralok vyskytuje stojí za prd.

4) strašák - v hororech se zase tak často ze strašákem nesetkáte je to sice škoda, protože pro mne jsou opravdu hnusní a nemám je ráda a tak pro film ideální. Jediný a kvalitní film, kde je skutečně strašák je film Husk z roku 2011 a přesto, že film nebyl kdovíjaká extra třída, něco v sobě měl a strach mi teda nahnal. Další film, kde se objevuje něco co je na poli, ale tak docela to za strašáka napovažuji je Jeepers Creepers, i když si moc dobře vzpomínám, když jsem se vracela domů z kina a šla alejí stromů měla jsem docela nahnáno, i když dnes nevěřím, že by se mi to stalo, ale za zkoušku to stojí.

A film, který dokonale ukazuje čeho je strach schopen a je mým osobním favoritem  - Dread

        72011bfa14cdc5a651cc86032d5c7

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře