Stuck in Love

7. září 2014 | 22.44 |

n050

STUCK IN LOVE (2012)

Uznávaný spisovatel prožívá krizi, před několika lety ho opustila manželka, matka jeho dvou dětí a on se s tím stále nemůže poprat a doufá, že se jednoho dne vrátí. Dcera Sam je také spisovatelka, které má vyjít její první kniha, Sam nemluví s matkou od té doby, co je opustila a na život a především na lásku se dívá jako realista, nevěří v žádné romantické vztahy a tak si jen užívá, oproti tomu její mladší bratr Rusty je romantická duše, je zamilovaný do své spolužačky Kate, která o jeho existenci nemá ani ponětí. Příběh plný veselých i smutných momentů, které patří jak k lásce, tak k samotnému životu.

Stuck in love je příběhem spisovatelů a to hned tří. Příběh otce, který sleduje ( a to doslova) svou bývalou manželku s jejím  novým partnerem, mladá Sam, která si užívá nezávazného sexu a Rusty, který je beznadějně zamilovaný do své spolužačky, to jsou tři hlavní postavy, které vévodí tomuhle filmu. Já jako milovník knih jsem musela ocenit to spisovatelské poselství, které je ve filmu patrné. Příběh postavený především na lásce, která jak se říká hory přenáší a samozřejmě i na zklamání které k lásce nedomyslitelně patří, ať už se nám to líbí nebo ne. 

stuck-in-love-03_STUCK-IN-LOVE

Příběh, který je vtipný i trochu smutný. Po scénáristické stránce je příběh dotažen hodně dobře a nebýt toho, že jsem se dívala na známé americké herce, tak by mě nenapadlo, že se jedná o americký snímek, i když jsou tam momenty, kdy se to americké klišé prostě nezapře. Byla jsem docela překvapená, když jsem zjistila, že Josh Boone, scénárista a režisér tímto snímek debutoval, to mi skoro vyrazilo dech, protože tak často se nestává, abyste narazili na scénáristu a režiséra, který oslní svým prvním filmem, to tak časté nebývá. Klasická stopáž, která neskutečně rychle utekla a rázem tu byl konec, pravý americký nefalšovaný, který mě zklamal, a kdyby byl jiný, tak mé hodnocení by bylo určitě, alespoň o jeden bod vyšší. Zvolená hudba tam prostě sedla jako prdel na hrnec, musím to použít, protože to byl prostě sen. Stuck in Love mě přilákalo především kvůli mé oblíbené Lily Collins, která v roli Sam byla výborná ostatně nebyla jediná, protože se to tam výbornými herci jen hemžilo, ať už to byl ostřílený herec Greg Kinnear nebo má nepříliš oblíbená Jennifer Connelly, to je ovšem jen zlomek. Postavy byly vyobrazeny herci prostě skvěle a skutečně jsem dlouho neviděla takový soulad po všech stránkách a protože se jednalo spíše o spisovatelského ducha filmu, tak práce na samotných postavách byla hlavní a já byla nadmíru spokojená.

Velkou radost mi v tomto snímku udělala celá řada věcí ať už tu byla postava Rustyho, který je milovníkem Stephena Kinga nebo snad účast Logana Lermana, kterému tyhle chytré role sedí, což dokázal například ve snímku Charlieho malá tajemství. V každé postavě jsem objevovala kus sebe sama, což bylo rozhodně sympatické a tím pádem nebyl problém se s postavami ztotožnit. Závěrem si dovolím poupravit Samanthina slova, s filmem Stuck in Love se cítím méně cynická a to už je opravdu něco. K filmu se rozhodně vrátím a to s velkou radostí.

 "Ty nejdůležitejší věci je nejobtížnější vyjádřit "

Hodnocení:

Mé hodnocení: 8/10

Csfd: 77%

Fdb: 79,3%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře