Spas nás před Evou

9. září 2014 | 21.27 |

nhpZTqz9BKL9F5CVxz9HEe4EaQC

DELIVER US FROM EVA (2003)

Černoššká komedie vyprávějící příběh o prostořeké a panovačné Evě, která se po smrti rodičů musela postarat o sebe a o své tři mladší sestry. Sestry jsou na sebe fixované a bydlí společně a dají na Evu v čemkoliv, což se nelíbím jejich partnerům, kteří by rádi Evu z jejich života vyštípali, proto se na scéně objevuje playboy Raymond, kterému zaplatí, aby jim dopomohl se Evy zbavit nadobro. Příběh je postaven na motivy Shakespearovské klasiky, Zkrocení zlé ženy.

Shakespeare a jeho díla byla zfilmována mnohokrát, ostatně už i samotné Zkrocení zlé ženy jsme mohli vidět několikrát, ale tentokrát v černošském provedení. Gary Hardwick není přiliš úspěšný režisér a tímto snímkem to pouze potvrzuje. 

115275_7ca320

Čtyři osiřelé sestry z toho jedna je jako matka pluku, jejich tři partneři, kteří jsou daleko nesnesitelnější než samotná Eva, která má být TA zlá ženská. Ze samotného snímku čiší hrozná romantika, je sladké vlastně až přesladké až tak, že byste si na tom mohli vylámat zuby. Hlavním důvodem proč jsem si tenhle snímek pustila je LL Cool J, vlastně on byl i důvodem toho, proč jsem to dokoukala. Černošské komedie mám ráda, i když kolikrát se dají stěží nazvat kvalitními, ale přesto mají určité kouzlo, to se ale nedá říct o Spas nás před Evou. Zkrocení zlé ženy je pro mě jen jedno a vždycky bude a tím je film z rok 1967 v hlavní roli s Elizabeth Taylor a Richardem Burtonem a tak asi není divu, že jsem nedokázala překousnout Gabrielle Union, která ztvárila zlou Evu, vím, že je hloupost tyhle dva filmy srovnávat, ale prostě jsem se tomu neubránila ač jsem se snažila. Délka je průměrná přesto jsem měla pocit, že to snad nikdy neskončí. Gabrielle Union a LL Cool J jsou hezký pár a dobře se na ně kouká, ale hledat tu nějaká další pozitiva nemá moc cenu, i když se dá čekat, že to velká sláva nebude...bohužel!

Spas nás před Evou je jeden z těch nejhorších černošských filmů jaké jsem kdy viděla a to už je co říct.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 4/10

Csfd: 50%

Fdb: 58%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře