Zrození ďábla

9. září 2014 | 15.20 |

Devils-Due-poster

DEVIL´S DUE (2014)

Mladý pár má po svatbě a vydává se na své líbánky, všechno probíhá normálně, tedy do chvíle než novomanželé navštíví věštkyni, která Sam vystraší, při útěku narazí na muže, který je prý vezme na jednu zábavu, pár souhlasí, ale to netuší, že to klasická párty plná alkoholu rozhodně nebude. Po návratu domů Sam zjistí, že je těhotná, posléze začne Zach tušit, že s jeho ženou není něco v pořádku. 

Zrození ďábla patří mezi další americký horor, který je točený ruční kamerou a tak se horor může zařadit do subžánru found footage. Už mnohokrát jsem zde zmiňovala, a to jste zaznamenali i Vy, že tento subžánr se stal velmi oblíbený, od prvního filmu (Záhada Blair Witch) uteklo mnoho vody a zrodila se celá řada průměrných možná i podprůměrných snímků a Zrození ďábla se řadí k těm podprůměrným. Klasická šablona podobných filmů, žádná inovace prostě zajeté koleje, které nejsou ani dobře zajeté. 

devils-due-movie-still-3_0

Mladí zamilovaní novomanželé si vyjedou na dovolenou, manžel neustále držící kameru doprovází krásnou ženu a na každém kroku natáčí a vy si říkáte " sakra, tohle jsem už někde viděl/a " a nebudete daleko od pravdy, je jasné, že na cestě se něco musí stát, protože k ďáblu v děloze nepřijdete jen tak, i když.... Všechno se to drží klasiky a ani se nesnaží zkoušet něco nového, což mě docela zaráží, i když tam najdete stopy po dalších found footage filmem - Paranormal Activity, Ďábel v těle atd. Mix koření, které mělo divákovi okořenit sledování filmu, bohužel tohle koření už dávno nefunguje a v lidech vyvolává spíše negativní ohlasy. Mladý pár na mě příliš dojem neudělal a tím pádem na nějaké ty sympatie vůči postavám můžete zapomenout, herci to jsou průměrní a tak jim sotva můžu uvěřit, to co předvádějí. Chybí tomu nějaká atmosféra, tam se prostě absolutně nic neděje a když ano, tak Vás to stěží vyleká, je to prostě takový slabý čajíček, který nemá co nabídnout. Už jsme si zvykli na to, že podobné filmy a teď nemluvím jen o FF, ale o celkovém žánru hororu má jeden velký problém a to v tom, že polovinu filmu se tam skoro nic neděje a posledních 20- 30 minut nabídne tu správnou hororovou smršť, bohužel v tomto filmu byste se načekali marně, od začátku do konce je to neuvěřitelná nuda, která mě donutila dokonce i v několika minutách přetáčet a troufám si říct, že se vůbec nic nestalo a to se přiznám, že přetáčení se vyhýbám a i přes průměrnou kvalitu hororu, ale tady to prostě jinak nešlo. Záběry z kamer na parkovišti nebo v obchodě sice špatné nebyly, ale přesto nestačilo to k průměrnosti natož k dokonalosti. Pokud bych si měla vybavit nejlepší scénu nebude to ani složité, protože jsem tam objevila pouze jednu a to scénu v kostele. Žalostná podívaná, závěr mě nevyděsil ani nezaujal prostě trapnost sama a poslední scéna před titulky byla k smíchu. 

Má zvědavost mě přemohla a já začala hledat, kolik, že byl rozpočet na tuhle otřesnou podávanou - 7 milionů dolarů (děláte si srandu), tolik peněz a není po nich ani stopy. 

Proč si film nenechat ujít?

* Ať se snažím sebevíc, nenašla jsem jediný důvod, proč byste si tuhle hororovou blbost nemohli nechat ujít. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 2/10

Csfd: 38%

Fdb: 50,6 %

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře