About Last Night

10. září 2014 | 22.25 |

About_Last_Night

OHLEDNĚ MINULÉ NOCI (1986)

Danny a Bernie jsou nejlepší přátelé, milují baseball stejně jako ženskou společnost. Jednou se Danny seznámí v baru s Debbie se kterou stráví noc. Jedna noc se promění v pravidelný sex a následně se milenci sestěhují. Vztah jim neulehčuje ani Bernie a ani nejlepší přítelkyně Debbi, Joan. Společné soužití milenců odhaluje to, že o sobě skoro nic nevědí a trable jsou na světě. 

Před časem jste tady mohli vidět článek, který nese stejný název jako tato romantika Ohledně minulé noci, zmiňovala jsem se, že se podívám na zoubek původnímu snímku a tak je to tady. Edward Zwick, režisér, který je v dnešním světe znám odstartoval svou filmovou kariéru několika seriály, ale jeho první celovečerní film byl právě tento, kvalitní dílo to vskutku není, ale díkybohu za to, že kvalita jeho snímků se v průběhu let pozvedla. (Poslední samuraj, Legenda o vášni atd.)

AboutLastNightColor

Debbie a Danny jsou mladí lidé, kteří se rozhodnou, že chtějí být spolu. Danny velké zkušenosti ze vztahů nemá, protože je spíš pro nezávazný sex. Debbie se vážným známostem nebrání a i přes to, že se s Dannym neznají, rozhodne se k němu nastěhovat. Každý vztah má své dobré dny, ale i ty špatné a přesně to se stává i hlavním hrdinům, kteří řeší klasické problémy k tomu nedostatek poznání a je tu zápletka na celý film. Demi Moore nebyla nikdy má oblíbená herečka, ale snad poprvé mohu říct, že se mi v nějaké roli líbila, jako Debbie byla prostě skvělá oproti ní Rob Lowe působil jako leklá ryba, sice se na nej dobře kouká, ale když tam předvádí zoufalé výrazy a ještě zoufalejší herectví, tak nepomůže ani fakt, že dobře vypadá nebo tedy mě to nestačí. Délka je zbytečně natažená což jsem pořádně nepochopila, protože o půl hodiny méně keců by vůbec neuškodilo. Pár Bernie a Joan, které jsem si zamilovala v remaku mi tady připravili neuvěřitelné zklamání, dostali málo prostoru, Bernie v podání Jamese Belushiho působil jako něuvěřitelný prasák a Joan jako suchar. 

Remake si vyslužil o bod vyšší hodnocení a to z mnoha důvodů, ale zaměřím se na to co chybělo originálu. Je to zdlouhavé, nudné, herci nepředvádí to nejlepší co v nich je, bylo to nemastné neslané, jedním slovem průměrné. Je zvláštní, že v tomhle originále jsem si zamilovala Debbie a v remaku naopak Dannyho. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 5/10

Csfd: 61%

Fdb: 76,7%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře