Angel Heart

13. září 2014 | 18.47 |

Nedávno jsem si pořídila další knihu která sice není 1001 fimů, které musíte vidět, ale jedná se o 501 filmů, které musíte vidět. Najdou se tam samozřejmě staré filmy, ale i ty novější, které v 1001 třeba nenajdete, protože to je už starší vydání. Kniha 5001 filmů je daleko praktičtější, protože když máte zrovna chuť na určitý žánr, tak si vybere z celé řady filmů, protože každá kapitola je barevně označena a označuje určitý žánr filmu, takžé žádné zdlouhavé hledání jako v té předchozí. Dost keců o knize a vrhnu se na film, který jsem tam našla. 

poster-angel-heart-int1

Rok vzniku:1987

Hlavní role: Mickey Rourke, Robert De Niro

Režie: Alan Parker

Harry Angel je soukromé očko, který dostane nový případ. Jistý Luis Cypher po něm chce, aby našel muže, který býval kdysi zpěvákem, ale poté co se zradil v armádě byl v nemocnici ze které zmizel, Harry dostane slušně zaplaceno a nevidí důvod, proč by případ odmítl. To co se zdá jako klasická rutinní práce se změní v noční můru okolo detektiva se začínají hromadit mrtví lidé a jemu se utahuje smyčka kolem krku. 

Temný thriller, který má prvky hororu se může pochlubit nejen hereckými hvězdami, které před kamerou nestojí poprvé, ale i výbornou zápletkou, díky které Vám necelé dvě hodiny utečou jako voda. Příběh se může zdát okoukný, soukromé očko řeší další případ, ale nenechte se zmást. Je pravdou, že začátek působí trochu těžkopádně, ale po několika málo minutách Vás to pohltí. Kombinace temného thrilleru s voodoo a klasickou detektivkou, kterou by si neměl nechat ujít žádný milovních thrillerů. 

Éra Mickyeho Rourke mi unikla stejně jako tento film, když býval hercem v záři reflektorů a nepohltil ho alkohol a drogy já byla na houbách, ale teď po letech si konečně můžu užít jeho mladou pohlednou tvář a nejen to, byla jsem překvapená jaký je Mickey herec a doslova mi vyrazil dech, oproti tomu Robert De Niro mě svým výkonem přesvědčil opět o tom, že je vynikajícím hercem a byl jím vždycky, vlastně si nevybavím film, kde by nezazářil. Jeho účast sice není tak velká, ale o to působivější je, když je na scéně, vlastně jde spíše o herecký koncert Mickeyho. Celková pozornost je upřena především na detektiva, který je hlavní postavou příběhu, sice se tam setkáte s několika dalšími postavami, ale žádná z nich nedostane tolik prostoru, což v tomto případě vůbec nevadí.  Jedna stopa vede k další a vy si uvědomíte, že toho víte opravdu málo a když si myslíte, že něco víte, tak se mýlíte.

Atmosféra je temná a doplňuje jí vynikající hudba a také prostředí, 50. léta ve Spojených státech, špinavé ulice plné jazzu. I přes skoro dvouhodinouvou délku se film netáhne a v celé své délce dokáže diváka plně zaměstnat. Především mě potěšilo, že ač už jsem viděla řadu thrillerů, tak žádný tomuhle není podobný. Na nějakou předvídatelnost můžete v tomto případě zapomenout a závěr už je jen třešničkou na dortu, který chutná moc dobře. 

Mé hodnocení: 9/10

imagesL0SKU7VA

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Angel Heart lyra 16. 09. 2014 - 22:54
RE: Angel Heart movies-and-tvshows 18. 09. 2014 - 15:08