Sběratel kostí

2. září 2012 | 21.39 |
› 

 JEFFERY DEAVER - SBĚRATEL KOSTÍ

large

Při přemýšlení, kterou knihu jsem přidám jsem prohlížela svou knihovnu a narazila právě na Sběratele kostí. Musím se přiznat, že film jsem viděla jako první a moc se mi líbil a dodnes ho řadím mezi mojí Topku a o několik let později jsem narazila na knižní podobu od Jefferyho Deavera, kterou jsem si stejně jako samotný film velmi oblíbila.

Jeffery Deaver je vynikající spisovatel, který napsal mnoho knih, většina z nich se dočkala velkého úspěchu a právě ve Sběrateli kostí se poprvé setkáváme s ochrnutým Lincolnem Rhymem a krásnou Amelii Sachsovou. Tato dvojce se vyskytovala v knihách hned několikrát, přesněji děvetkrát (Tanečník, Prázdné křeslo, Kamenná opice, Iluze, Dvanáctá karta, Hodinář, Rozbité okno a Hořící drát). Opět jsem zabrousila do databáze knih a zjistila jsem, že Sběratel kostí je opět v žebříčku nejlepších knih na místě třináctém.  S nadšením jsem překousala 387 stránek, kterými kniha disponuje, ale musím přiznat, nebyla tam ani stránku u které bych se nudila.

Děj knihy

V New Yorku začal řádit šílený vrah, který se později dá nazvat sériovým vrahem jehož jediným cílem je zabíjet nevinné lidi. Nechává za sebou různé stopy, kterým nemůže nikdo z policistů přijít na kloub a proto potřebují toho nejlepšího - Lincolna Rhyma, který byl vynikající kriminalista, který byl, ale ve službě zraněn a od té doby je paralizován. Náhoda ho přivede k mladé, atraktivní a chytré Amelii se kterou si padnou do oka a vydají se po stopách Sběratele kostí.

Film

sberatel-kosti-oww

Ve filmové podobě se role Lincolna Rhyma zhostil vynikající herec Denzel Washington a jeho pravou ruku si zahrála Angelina Jolie, oba herci podávají ve filmu naprosto skvělé výkony a je velká škoda, že jsme neměli tu možnost je společně vidět na plátně víckrát nebo jestě lépe ve všech výše zmiňovaných knihách ve kterých se jejich postavy vyskytují. Řekla bych, že film se hodně shoduje s kniho což je velkou výhodou, znáte to, filmaři si vždy vezmou nějakou knihu na paškál a nakonec jí téměř osekají až z knihy nic nezbude, což je opravdu velká škoda, díky bohu u Sběratele kostí se tak nestalo.

Režie snímku se ujal Phillip Noyce, který natočil např.: Tichý Američan, Úplné bezvětří, Někdo se dívá a jeho posledním snímkem byl film Salt, ve kterém si zahrála Angelina Jolie.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře