Tři dny s Johnem Cusackem

23. září 2014 | 14.19 |
› 

Fotor0920204357

John Cusack je americký herec, který začal hrát už jako mladý kluk. Rodák z Illinois v roce 1994 získal svou první hlavní roli ve snímku Výstřely na Broadwayi, kterou režíroval Woody Allen. Cusackova hvězda stoupala a on se začal objevovat v romantických snímcích jako Lásce na stopě, Zlatíčka pro každého, ale jeho role jsou daleko pestřejší, zahrál si v dramatech, komediích, thrillerech a i hororech. V roce 2012 ztvárnil samotného mistra hororu spisovatele Edgara Alana Poa ve snímku Havran. Cusack se na obrazovkách objevuje pravidelně a v každém roce hned několikrát. Je bratrem herečky Joan Cusack, která se objevila po boku ve snímku Všechny moje lásky.

VŠECHNY MOJE LÁSKY (2000)

Rob po odchodu jeho poslední přítelkyně Laury zjišťuje, že neví, kam ve svém životě směřuje, je majitelem obchodu s deskami a je velkým milovníkem hudby, který jako každý má svou topku toho nejlepšího, co v životě slyšel a nejen to, má top 5 nejhorších rozchodů. Začne vzpomínat co udělal špatně a proč se s ním jeho přítelkyně rozešli, zoufale touží po Lauře, kterou chce získat zpět za každou cenu. 

John Cusack byl vždy mým velkým oblíbencem, jako každý herec má své špatné filmy, ale také ty dobré (což je důležitější) Všechny moje lásky jsem přesto nikdy neviděla a proč? Můj strejda, který mě naučil být milovníkem filmů mi při pouštění filmu oznámil, že ten vidět nemusím, protože bych ho nepochopila a tím pádem neocenila, což souviselo s mým věkem a víte co, měl pravdu! Dnes o 14 let starší, snad o něco moudřejší a o něco zkušenější mohu říct, že jsem si film užila a hlavně jsem ocenila všechno co nabízí a i když jsem se do něj zamilovala jsem si jistá, že časem až překročím jistý věk mi film bude stále bližší. 

Film, který vznikl na motivy stejnojmenné knihy Nicka Horbyho, který je autorem knihy Jak na věc. Film je plný životních zkušeností, které potkali každého z nás, rozchody, návraty, zlomená srdce a také to, že mnozí z nás neví, co od života chtějí. Příběh je plný vtipných hlášek, inteligentních monologů, zajímavých postav a věřím, že se tam každý najde. Už jen ten styl vyprávění, Rob mluví k nám divákům a nám vypráví své životní nezdary v lásce. Hercky je film brilantní, John Cusack se do role Roba hodí a ty jeho ironické a sarkastické poznámky si musíte zamilovat. Jack Black hraje (opět) střeleného prodejce a hlavně znalce hudby, který divákům připraví celou řadu vtipných hlášek a troufám si říct, že to je jeho nejlepší role v jaké jsem ho kdy viděla.

Vynikající inteligentní příběh, který je ze života, žádná snůška nesmyslů a především velmi příjemná podívaná. 

Takže vyhrabejte si svojí TOP 5 bývalých a třeba Vás to obohatí stejně jako mě obohatily Všechny moje lásky. Další kniha, kterou si musím přečíst se dostává na můj už tak obrovský seznam. 

Mé hodnocení: 9/10

LÁSCE NA STOPĚ (2001)

Jonathan při vánočních nákupech potkal Saru, strávili spolu jeden večer a jejich vztah nechali napospas osudu ve který Sara věřila. Pokud se potkají podruhé, tak to tak má být a oni se podruhé skutečně potkali, ale ani to Sáře nestačilo jako důkaz a tak pokoušela osud podruhé a to už nevyšlo. O několik let později každý žije své životy, Jonathan se má ženit a Saru její přítel požádal o ruku, oba na toho druhého nezapoměli, jenže jak se zdá osud nepracuje pro ně nebo snad ano?

Každý z nás věří v něco jiného, někdo věří v Boha jiný zase v sám sebe a někdo věří v osud. Hned v úvodu říkám, že romantický film Lásce na stopě patří mezi to nejlepší romantické klišé, které jsem kdy mohla vidět, dost možná je to tou vánoční atmosférou, která ze snímků sálá nebo je to snad příjemným vystupováním obou hlavních hrdinů v podání Kate Beckinsale a Johna Cusacka, nicméně i přes to přehánení, kterého jsme tu svědky není to špatné a já se pro jednou velmi ráda nechám unášet příjemnou ač romantickou podívanou. 

Poprvé jsem snímek viděla v originálním znění a to je prostě bezpochyby to nejlepší ať už koukáte na cokoliv. Kavárnička Vrozené štěstí nezní tak dobře jako Serendipity, přesto je to kouzelné (ano, vidíte dobře). Příběh nabízí, to co každá romantika jenže tady to obohacuje osud, který tu je hlavním tahounem stejně jako ústřední dvojice. Co, když potkáte někoho s kým Vám je dobře, ale celé to dáte do rukou osudu, upřímně já věřím na osud, ale tohle bych neudělala, ale kdyby to hlavní hrdinka neudělala, tak by nás připravila o velice sympatickou podívanou. Hlavním hrdinům držíte palce i když víte jak to dopadne a nemůžu si pomoct, ale snímek má nějakou kouzelnou moc a tak Láska na stopě patří mezi ty filmy, které Vás okouzlí a vy ani vlastně nevíte proč. I když za ten střih Johna Cusacka bych dala někomu facku a to s chutí!!!

Mé hodnocení: 8/10

DRIVE HARD (2014)

Peter Roberts kdysi býval závodníkem, jenže přišla rodina a on se své práce kterou miloval musel vzdát, teď pracuje jako instruktor v autoškole. Práce která ho nijak nenaplňuje a ani při ní moc nevydělá ho ovšem zavede do cesty americkému zlodějíčkovi Kellerovi, který se za pomoci Petera a jeho řidičských dovedností snaží vykrást banku, což se také povede. Začíná zběsilá jízda, Petra a Kellera pronásleduje policie, ale také někdo další. 

Nebýt toho, že mi kamarád řekl o tomhle filmu, tak bych o něm vůbec nevěděla a říkám s klidným srdcem, že kdybych ho neviděla nic moc by se nestalo! První slovo, které mě napadlo během filmu bylo odfláknuté. Nemastné, neslané bez jakékoliv inovace, příběh nabízí něco, co jsme viděli už mnohokrát a tenhle snímek se tímpádem nijak neliší a to, že v něm hraje John Cusack a Thomas Jane, film bohužel nijak neobohacuje spíše naopak.  Začátek mě překvapil, protože se rozjel prakticky hned, jenže při tom šlapání na plyn scénárista zapoměl, že to tempo, které tam být mělo se vytratilo lusknutím prstů. Nikdy jsem neviděla tak otřesné herecké výkony, nevím co se hlavním protagonistům dělo, jestli to mělo být schválně nebo co to mělo znamenat, ale byla to katastrofa, všechno hrozně okaté a hlavně zoufalé, jako když se někdo snaží být za každou cenu vtipný, ale nakonec to dopadá tak, že je spíš trapný, přesně takový pocit jsem měla při sledování  Drive Hard. Ze začátku jsem měla dojem, že dvojice Jane&Cusack k sobě nejdou, dost to mezi nimi skřípalo a moc jim to společně nešlo, což se díkybohu alespoň o něco zlepšilo v průběhu 90 minut, ale ani to nestačilo. 

Je to komedie nebo co vlastně? Jestli jsem se zasmála tak dvakrát, tak to bylo moc, což byl další kámen úrazu. Hodně průměrná akční podívaná, která není ani moc akční, ani vtipná ani zábavná. Krás Anglie si také neužijete leda tak příjemného britského akcentu, kterého je Drive Hard plný. Stručně a jasně, jedno velké zklamání. Horší herectví jsem od obou pánů ještě neviděla a upřímně doufám, že už ani neuvidím!!

Mé hodnocení: 4/10

300x300

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tři dny s Johnem Cusackem distraction®pise.cz 23. 09. 2014 - 15:16
RE(2x): Tři dny s Johnem Cusackem distraction®pise.cz 23. 09. 2014 - 15:17
RE: Tři dny s Johnem Cusackem movies-and-tvshows 23. 09. 2014 - 16:32