Na hudbě záleží!

21. září 2014 | 01.40 |
› 
 Filmová či seriálová hudba je důležitá. Ono obecně na hudbě záleží nejen po stránce filmové či seriálové, ale tenhle článek se budu soustředit spíše na tu filmovou. Proč psát zrovna o tomhle? Asi protože jsem nedávno doporučila kamarádce jeden seriál ve kterém má hudba své opodstatnění a druhý podnět byl film, který připravuji do článku Tři dny s.....

Fotor0920234515

Já sama si myslím, že na hudbě skutečně záleží nejen, že díky ní mnohokrát dokážeme vyjádřit pocity ať už zpěvem nebo výběrem toho, co si zrovna poslechneme. U mě jde poměrně jednoduše poznat jakou mám náladu, protože si pro každou náladu vybírám písně, které mé pocity dokáží vyjádřit aniž bych řekla jediné slovo, to samé se dá říct i o filmech, ale pokud by jste to hodně zkoumali a zjistili, že zde najdete celou škálu hororů neznamená to, že jsem duševně nevyrovnaná a, že se vyžívám v násilí, kdepak. Podle nálady se dá vybrat nejen hudba, ale také film, což není zase žádná velká novinka.

Na hudně záleží nejen v našem životě, ale také ve filmovém světe, protože co by byla milostná nebo dramatická scéna bez hudby, na každé scéně závisí a jestli chtějí tvůrci filmů vyvolat ty správné pocity u těch správných scén, tak je hudba jednoznačně klíčová a, že ten výběr není jednoduchý. Při sledování filmu o kterém tady nechci mluvit, protože se zde během zítřka objeví v rubrice 3 dny s.... jsem narazila na podstatu hudby, protože v tom (.......) filmu je dost důležitá, celý děj se točí okolo níc. A teď k věci. Snad každý z Vás si vybaví soundtrack, který dodal filmu šťávu v jakémkoliv žánru. Už jen při čtení tohohle článku Vám v hlavě naskočí jistě hudba z nějakého filmu. Nemusel Vás oslovit celý soundtrack třeba jen jedna písnička a přesně to mě zajímá! Co se týče filmů těch je celá řada a dobrá hudba je sice základem každého dobrého filmu, ale ten výběr je přece jen velký, ale teď se zkuste zamyslet nad seriálem, napadá Vás nějaký, který měl výbornou hudbu?

Já se přiznám, že tolik seriálů neznám, ale jeden na který nikdy nezapomenu nejen díky postavám, které jsem si zamilovala, ale také kvůli hudbě. Mluvím o seriálu One Tree Hill, několikrát jsem se zde o něm zmiňovala, ale myslím, že si zaslouží větsí pozornost. Seriál se dočkal devíti řad a za tu dobu tam hrála celá řada vynikajích songů. Líbil se mi ten důraz jaký tvůrci na tu hudbu dávali, protože jedna z hlavních hrdinek je velká milovnice hudby, její pokoj je plný desek a hudba k té její postavě patří vlastně jí z velké části i tvoří. Jistě bych si vzpoměla na další seriály, které byly plné hudebních pecek, ale tenhle vítězí na celé čáře. 

Nesmím vynechat ani skvělý seriál Grey´s anatomy, který se může pochluvit vynikajícím soundtrackem také. Nevím jak vy, ale mě se i při čtení knih v určitých pasážích ozve melodie, která by dokázala vystihnou nebo podtrhnout to, co se tam právě děje. 

402_p,_sk_n_l_plan_2_get_b_bk

  COME UNDONE - JACKSON WATERS            

Pár mých oblíbených filmových písní. Když by jsme mluvili o instrumentální hudbě, tak na celé čáře vyhrává všechno od Hanse Zimmera.

   

   

A co vy a filmová hudba ať už instrumentálka nebo ne. Co máte nejraději?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Na hudbě záleží! lyra 24. 09. 2014 - 20:19
RE(2x): Na hudbě záleží! movies-and-tvshows 24. 09. 2014 - 21:46