Knižní rychlovky

23. září 2014 | 21.49 |
› 

KNIŽNÍ RYCHLOVKY -1-

2267-2344-thickbox

Líbila se Vám Zlodějka knih nebo Posel nebo si jen rádi přečtete cokoliv od australského spisatele Markuse Zusaka, který se proslavil právě Zlodějkou knih? Roky pod psa stejně jako předchozí díla vypráví o malém klukovi lépe řečeno o dopívajícím klukovi Cameronovi, který prožívá to co každý v dospívání, svou první lásku. Cameron je mladík s bláznivými nápady, srdcem na dlani a dospívání pro něj není lehké, ostatně vždyt to znáte...

Roky pod psa patří mezi autorovu prvotinu, která v originále vyšla už v roce 1999 a do našich knihkupectví se dostává až letos.  

e5b76e33b8b9ff943d601441a81f2c

Dánský spisovatel Jussi Adler- Olsen se vrací stejně jako jeho komisař Marl Morck, který se objevil již ve čtyřech knihách (1. Žena v kleci, 2. Zabijáci, 3. Vzkaz v láhvi, 4. Složka 64). V pořadí pátá kniha s názvem Marco. Marco touží po jediném, stát se dánským občasem a začít chodit do školy, jenže v tom mu brání jeho strýc, kterého se celá rodina bojí a proto ho poslouchají na slovo, nutí je žebrat a krást a Marco toho má dost a rozhodne se utéct, jenže přitom odhalí tajemství, které mělo zůstat ukryto a tak začíná boj o život. Oddělení Q je opět v akci. 

HEP558169_Z_332_prizrak_obalka

Harry Hole se po letech strávených v Hong Kongu vrací do Norska aby pomohl s vyšetřováním případu, který je už dávno užavřený. V drogovém podsvědí se objevila nová droga, která má neblahé účinky. Harry se vrací do dobře zajetých policejních kolejí, jenže sám se ocitá v nebezpečí, protože se stává velmi nevítanou osobou. Jo Nesbo čtenářům naservíruje další díl ze série detektiva Harryho Holea.

maxresdefault

Dřív než půjdeš spát patří do žánru thrillerů, vypráví příběh Christine, která kvůli autonehodě ztrácí pamět pokaždé když usne. Její manžel je jí oporou a ve všem jí pomáhá, vyprává jí o jejím životě a vše co dělala předchozí den. Christine za pomoci doktora začíná psát deník, jehož stránky jí jednoho dne prozradí, aby nevěřila vlastnímu manželovi. Napsala to však ona sama? Prvotina britské spisovatelky S. J. Watson byla vydána v roce 2011 a kniha se dočkala i svého zfilmování. Film právě běží v kinech v hlavních rolích s Nicole Kidman.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře