Evidence

24. září 2014 | 15.54 |

evidence_2013

EVIDENCE (2013)

Policie dorazí na opuštěnou poušt v Nevadě, kde se stal brutální masakr, byla nalezena těla mladých lidí a jediné, co policie má jsou nahrávky, které si parta pořizovala během cesty do Las Vegas. Skupina detektivů proto projíždí a kontroluje záznamy z kamery a telefonů a snaží se odhalit pachatele, který by mohl být zachycen právě na záběrech. 

Evidence patří mezi další horor, který patří mezi found footage, ano je to skutečně tak, další ruční kamera, ale neházejte flintu do žita, protože tohle má potenciál ač se to na první pohled zdát nemusí. Párkrát jsem už na Evidence narazila a vlastně nevím proč jsem to neviděla už dávno, film se může pochlubit hereckým obsazením do kterého patří Stephen Moyer neboli upír Bill z True Blood nebo třeba Radha Mitchell ze Silent Hillu a další známé tváře. Už mnoohokrát jsem tu říkala, že styl found footage mi není cizí a dost často ho vyhledávám i přes velmi nízkou kvalitu snímků, tenhle se ale v mnohém liší a v dobrém slova smyslu.

evidence-2013-movie-image-2

Skupina lidí se vydává do Las Vegas, dvě hlavní hrdinky + přítel jedné z nich a pár dalších neznámých lidí sedá do autobusu, který je má zavést do Nevady, jenže během cesty autobus narazí na ostnatý drát a převrátí autobus a jak se zdá cesta do Las Vegas nebude tak jednoduchá. Tohle zní jako klasika, banda lidí uvízne v poušti u benzínové pumpy bez fungujících telefonů a přitom natáčí ruční kamerou, jenže opak je pravdou. Úvodní zpomalená scéna s vynikající hudbou Vás bezpochyby naláká na to, co se vlastně skupince mladých lidí stalo, jenže to co vypadá jako obyčejný výbuch se mění v masakr samozřejmě, že jediný důkaz, který se detektivům dostává do rukou jsou nahrávky z kamer a mobilnícíh telefonů, jenže všechno je to ohořelé a tak záznam není příliš jasný. Sledujeme dvě dějové roviny, jedna je ta, jak detektivové sledují záběry a snaží se z nich rozluštit, co se stalo a druhá je ta, co přožívala skupina. 

Evidence kombinuje dva subžánry a tím je již zmiňovaný found footage a také slasher, což se v dnešní době moc často nevidí, kamera není jinak nepříjemná, není extra rozklepaná a vidíme i noční vidění. Žádné duchy ani nadpřirozeno tady nečekejte a já můžu jen říct, že to byla velmi příjemná změna. Herecké obsazení party v poušti sympatické ať už to byla Torrey DeVitto, příznivcům seriálu Pretty Little Liars známá jako sestra Spencer, Melissa nebo australská herečka Caitlin Stasey, kterou můžete znát ze seriálu Reign, jejíž účast mě tu potěšila, protože jsem si jí v Reign oblíbila. Herci nijak nepřehrávají, jednají celkem logicky a tak nevyskočíte z kůže. Tajemný zabiják ve svářečské masce pokračuje v masakru a vy si stejně jako vyšetřovatelé lámete hlavu, kdo to vlastně je. Pro mnohé může být závěr překvapením, pro někoho možná ne, ale mě to částečně zmátlo. Režisér Olatunde Osunsanmi mi už v roce 2009 přichystal strašidelnou podívanou s Millou Jovovich ve snímku Čtvrtý druh, což byl film, který mě podlouhé době opravdu vystrašil, Evidence sice není nijak strašidelný, ale přesto je to jeden z nejlepších found footage jaký jsem kdy viděla. Netvrdím, že se jedná o mistrovské dílo, protože k dokonalosti tomu chybělo několik krůčku, ale já byla nadmíru spokojená, protože jsem po dlouhé době neviděla třesoucí se kameru, kterou máte při sledování chuť rozšlapat. A hudba se dá označit jako velmi dobrá, která tomu dodává to pravé. Atmosféru to mělo a rozhodně to stojí za vidění. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 7/10

Csfd: 53%

Fdb: 66%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře