Originál vs. Remake

24. září 2014 | 23.00 |

Nápady v mé hlavě se hromadí a někdy hlava nestačí a tak je musím je přenést na papír, což asi není nic tak neobvyklého. Dost často se v dneším filmovém světe setkáváme s remaky, které jsou mnohdy zbytečné, ale protože Hollywood je továrna na peníze, tak se meze nekladou ničemu. Filmy které jsme viděli a které milujeme jsou předělany a většina z nich se originálu ani nepřiblíží. 

Fotor0924223629

Nedávno jsem narazila na další snímek, který v roce 1997 zaujal svět, byl to horor Tajemství loňského léta a údajně se chystá remake. Otázkou je proč? Klasický slasher, který patří mezi ty nejlepší horory se dočkal dalších dvou pokračování, to poslední tedy třetí bylo stejně zbytečné jako chystaný remake. Proč se to vlastně točí? Je to zbytečné a vždy je to naprostá průměrnost, protože tendencím srovnání s prostě vyhnout nemůžete.

Dřív se remakovaly jen horory, dnes už najdete remake v každém žánru a je to horší a horší, remaky jsou nedílnou součástí filmového průmyslu ať chceme nebo ne! Tak nezbývá než se s tím smířit a udělat si z toho rubriku Original vs. Remake, kde se zaměřím na kvalitu obou snímků a poukázat na kvality a nekvality snímků a i když věřím, že mě to pouze utvrdí v naprosté zbytečnosti remaků, věřím sice jen hodně málo věřím, že se objeví i předělávka, která dokáže překovat originál. Ostatně není tomu tak dávno, co jsem viděla romantickou komedii About Last Night, original i remake a musím uznat, že remake nakopal původní snímek do zadku s velkou parádou.  

Teď už jen vybrat dva filmy, které se tu objeví jako první.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Originál vs. Remake lyra 27. 09. 2014 - 22:52
RE(2x): Originál vs. Remake movies-and-tvshows 28. 09. 2014 - 00:26