Gotham

3. říjen 2014 | 17.20 |

GOTHAM


Mysleli jste, že už neuslyšíte o Batmanovi / Temném rytíři? Velká chyba....

4GothamCity-610x343

Stanice: FOX

Seriál Gotham vypráví příběh mladého policejního vyšetřovatele Jamese Gordona, který právě nastoupil na policejní oddělení v Gothamu a zrovna řeší svůj první případ, vraždu vlivné osoby v Gothamu, Thomase Waynea a jeho manželky u jejichž vraždy byl i jejich malý syn Bruce. Seriál nám ukáže cesty mladého Gordona a malého Bruce a samozřejmě se setkáme i s nepostradatelnými zápornými postavami, které milovníci Batmana znají a Ti co neznají se nemusí bát, že budou pokulhávat, začínáme přece jen od začátku. Zrod Tučnáka, Kočičí ženy a mnohých dalších postav i když první řada se bude soustředit především na Tučnáka. Gotham je v ohrožení díky pletichám majitelky nočního klubu Fish Mooney, která má pod palcem Gotham a místní mafiány. Fish Mooney je záporná postava kterou byste v komiksech DC nenašli, protože ona je vytvořená pro tento seriál a tvář jí propůjčila Jada Pinkett Smith.

6617-gotham-1-serie

Gothamská atmosféra na Vás ze seriálu vyloženě dýchá a já jsi nemohla nevzpomenout na Batmany od Burtona, při sledování seriálu máte pocit, že se koukáte spíše na film než-li seriál. Od samého začátku se tam něco děje, setkáváme s dobře známým policejním komisařem Jamesem Gordonem, který právě začíná v novém policejním oddělením, během pilotního dílu nám jsou nastíněny všechny podstatné postavy se kterými, které budeme každý týden vídat (tedy pokud se na seriál budete koukat) stejně tak dějová linka příběhu, i když je jasné, že pokud se na scéně má objevit víc DC záporáků, tak o zábavu bude jistě postaráno a dějová línie se pozmění, ostatně tato série se má zaměřit na zrod Tučnáka, kterého známe především z filmu Batman se vrací. 

Televizní stanice FOX si s výběrem seriálů nevede špatně, ale velký tahoun stanice by se jistě hodil a Gotham se zdá být perfektním kandidátem. Velmi očekávaný seriál, který svým pilotním dílem splnil co měl, uvidíme čeho se ještě dočkáme! K obrazovkám přikoval seriál před 8 milionů diváků a já doufám a přeju mu, aby si je udržel. 

Hodnocení pilotního dílu: 85%

A co Vy, chystáte se na Gotham? Viděli jste pilotní díl, jak se Vám líbil?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Gotham lyra 07. 10. 2014 - 19:47
RE(2x): Gotham movies-and-tvshows 08. 10. 2014 - 21:58