How to Get Away with Murder

3. říjen 2014 | 17.19 |

 HOW TO GET AWAY WITH MURDER

ABC-How-To-Get-Away-With-Murde

Stanice: ABC

Profesorka na právnické fakultě, která se vymyká klasickým učitelům, ona totož dává přednost praxi nikoli teorii, praxi kterou označuje jako Jak Vám projde vražda. Přísná a velmi originální profesorka si vyhlídne několik studentů, kteří jí budou pomáhat  u soudu a naoplátku za to je ona něco naučí. Čtveřice vybraných studentů musí prokázat svou odhodlanost a především své myšlení, které by jejich  klienty mělo zachránit třeba i pokud jde o vraždu. Za zrodem seriálu stojí Shonda Rhimes, která je autorkou Chirurgů, kteří jsou na stanici ABC letos jedenáctým rokem nebo za seriálem Skandal, který je další stálicí stanice. 

cast

Seriál, který jsem si já nemohla nechat ujít už jen z toho důvodu, že za ním stojí Rhimes, kterou díky seriálu Grey´s zbožňuji oproti lékařskému prostředí se zde Rhimes věnuje právnickému i když v pilotu velmi okrajově. Žádné představování postav jednoduše je poznáte během seriálu a jde se rovnou na věc. Úvodní scéna ze čtveřicí mladých lidí, kteří se rozhodují zda mrtvolu ukryjí a nebo se přiznají policii, jak se ukazuje je to čtveřice mladých studentů, kteří se sejdou ve třídě tvrdé právničky s netradičním pohledem Annalise Keating, která je další silnou ženou v seriálech Shondy. Pilotní díl dokázal během 45 minut skutečně mnoho a nudu tam nehledejte, protože ta tam nebyla ani vzdáleně, příběh dokreslují návraty do milulosti a celý ten styl pojetí mě osobně velmi vyhovuje. Nevíte co od příběhu čekat a to je moc, dobře i když s finální scénou, která mi vyrazila dech stylem (WTF?) je dějová linka víc jak jasná, jenže pilotní díl odkryl mnoho zajímavostí, ať už je to ohlodaná postel nebo stopy nehtů na zdi jednoho ze studentů nebo ztráta jedné ze studentek a samozřejmě překvapivá mrtvola v závěru pilotu.

Viola Davis je bezpochyby tahounem příběhu, prostor opět získali herci, kteří nepatří mezi známé a příznivci Paris ze seriálu Gilmorova děvčata, mějte se na pozoru, protože Paris tu je!!

Další velmi očekávaný seriál, od kterého ještě se čeká, že se dočká nejen jedné řady, ale i případného prodloužení, otázkou je, zda ony záhady které nám byly nastíneny budou vyřešeny v první řadě a upřímně v to doufám. Právnický seriál ve kterém je právo okrajově tedy alespoň v pilotním dílu, nevidím na tom nic špatného, seriály z právnického prostředí vidíme čímdál tím častěji a tady z toho čiší tajemství, zrady, prohnanost, vraždy a bůhví co ještě uvidíme, Shonda je originální každým coulem.

Hodnocení pilotního dílu: 90%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře