Red Band Society

8. říjen 2014 | 21.19 |

 RED BAND SOCIETY

Red-Band-society

Komedie, která nás zavede do jedné nemocnice, kde pobývá několik teenagerů. Každý je v nemocnici kvůli nečemu jinému a přesto, že jsou rozdílné naleznou si k sobě cestu a stávají se nejlepšími přáteli. Každý z nich má svůj příběh, který vypráví, každý má jinou nemoc, každý je úplně jiný a spojuje je nemocnice, kterou nevnímají jako zlo, ale naopak si pobyt snaží zpříjemnit. 

redbandsociety-poster

Příběhem nás provádí malý klučík, který jak se dozvídáme je v kómatu, což mě osobně přijde hodně originální (samozřejmě ne to, že je v kómatu, ale ta volba, že on je vypravěc). On ví o všem co se v nemocnici děje. Vypráví o pěti pacientech, kteří v nemocnici tráví svůj život, stručný popis viz. obrázek. Přesto, že se v seriálu vyskytují děti neznamená to, že to je pro menší publikum, ba naopak a i přesto, že jsou děti nemocné v mnohých případech hodně vážně, tak to neznamená, že budete potřebovat kapesník, alespoň ne v pilotním díle, protože já se skutečně nasmála. Dospělá síla v podobě hodného doktora a poněkud drsnější sestry obohatí příběh. I přes to, že jde o seriál plný teenagerů v tomto případě nemusíte mít strach, že byste z nich byli na nervy, protože tady jsou děti hodně vyspělé za což může jejich zdravotní stav. Nevím proč, ale tak nějak vzdáleně mi to připomělo snímek Snídaňový klub z roku 1985. Banda studentů, kteří by se za normálních okolností přehlíželi se setkají v jedné z učeben, protože jsou po škole, a jak se nakonec ukazuje mají toho společného mnohem víc než se zdálo a to je vlastně případ bandy červeného náramku. Spojí je nemocnice a jejich nemoce a hlavně jejich pohled na věc. 

Celkově to působí hrozně inteligentně a tyhle teenagery si musíte zamilovat. Red Band Society rozhodně mezi novinkami v této seriálové sezóně vyniká o tom není pochyb, je jasné, že i když seriál disponuje inteligentním humorem pořád nesmíme zapomínat, že se příběh točí okolo nemocnice a že někdy ten kapesník bude zapotřebí. Pilotní epizoda nabídla i vynikající hudbu a já už se těším, jak to s našimi hrdiny bude dál a samozřejmě přeji jim i seriálu jen to nejlepší. 

Hodnocení pilotního dílu: 85%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře