Annabelle

13. říjen 2014 | 15.05 |

annabelle

ANNABELLE (2014)

John a Mia se přestěhovali do nového domu, kde se chystají na příchod dítěte. Mia je vášnivou sběratelkou panenek a tak jí John obdaruje jednou, která jí chybí do sbírky. Jednou v noci slyší od sousedů střelbu a John se tam jde podívat, do domu, kde je Mia vtrhnou vyznavači satanského kultu, kteří nevraždili poprvé. Mia je i s dítětem v ohrožení života a je zraněná ztracenou dcerou sousedů Annabelle, která je následně zabita policií, jenže i když se zdá že noční můra pro pár skončila opak je pravdou. Panenka už není obyčejnou panenkou. 

Annabelle patří k těm hororům na které jsem se v tomto roce těšila asi nejvíc. Pro ty, kteří nevědí o co jde, panenka Annabelle byla poprvé k vidění v hororu V zajetí démonů, který vycházel ze skutečné události. Annabelle si ve filmu Jamese Wana střihla malou roličku a diváky a především tvůrce hororu zaujala natolik, že se rozhodli oživit její příběh aneb jak se Annabelle zrodila. 

Ward-Horton-and-Annabelle-Wall

Většina hororů má daleko větší účinky, když ho vidíte v kině a tak jsem se v den premiéry večer vydala s kamarádkou do kina v domnění, že to podpoří zážitek, bohužel nestalo se! Annabelle rozhodně měla co nabídnout a jistě by nabídla, kdyby za ní stál James Wanm který jí v podstatě stvořil. Stejně jako Chucky, tak i Annabelle má duši již zesnulé osoby, ale rozdíl mezi nimi je ten, že Chucky hledal vhodnou tělesnou schránku, ale Annabelle touží jen po krvi. Dobrá atmosféra tam místy je, ale je doprovázena takovou hudbou, která Vám vlastně prozradí, že se v té dané chvíli něco stane a tak velké překvapení ve formě lekaček nečekejte. I když našlo se tam pár dobrých scén, které mě lehce zvedly ze sedačky, ale obávám se, že tento účinek by film neměl, kdybyste ho sledovali doma ať už v jakoukoliv hodinu, je zřejmé že za to může hlavně samotné kino, které podněcuje atmosféru. Našla jsem tam dvě scény, které se vyvedly a pokud jde o horor, tak je to skutečně hodně málo! Své zklamání nemůžu zastírat, i když se ze začátku zdálo, že to půjde dobře, ale v průběhu filmu se podstata hororu rozplynula a zmizela ani vlastně nevím kam. Jak se říká " moc kecáš a málo děláš"  tak by se dal vlastně popsat film jednou větou, moc keců a nic z toho. Když už se tam začalo něco dít, tak to rázem skončilo a říkám narovinu, že Annabelle byla daleko strašidelnější ve vitríně manželů Warrenových než ve svém vlastním filmu ve kterém měla být zářivou hvězdou, byla naopak odsunuta na druhou kolej mladým párem a jejich dítětem, což je fatální chyba, jde o horor ne o rodinný film. 

Co se týče závěru filmu, nebyla jsem si jistá zda se mám smát a nebo naopak brečet. Konec byl laciný, trapný a hodil by se spíše do romantických limonád než do hororu. Annabelle jednoznačně patří mezi zklamání tohoto roku a upřímně ty nemalé investované finance tam prostě nevidím. Annabelle nenabízí nic, co bysme už mnohokrát neviděli, což se dá v rámci mezí pochopit a odpustit, ale to co se odpustit nedá je to, jak to bylo odfláknuté, tolik očekávání a nic z toho!!!

Nehledě na to, že ukázky v kině odkazují na další horor s názvem Jessabelle, to je snad další vtip? Ono je málo dívčích jmen a tak musí vybrat jedno, které se nápadně podobá očekávanému hororu Annabelle, který byl sice zklamáním asi pro každého, kdo se na film těšil a já doufám, že Jessabelle se Annabelle bude podobat jen jménem nikoliv kvalitou. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 5/10

Csfd: 60%

Fdb: 65,7%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře