4.3.2.1.

13. říjen 2014 | 17.02 |
› 

4-3-2-1-poster-noel-clarke

4.3.2.1. (2010) 

Čtyři dívky, tři dny, dvě města a jedna příležitost. Příběh čtyř kamarádek, které se nevědomky dostávají do do loupeže diamantů. Čtyři holky - čtyři příběhy do kterých se promítne jeden černý sáček plný diamantů. 

Herec i režisér a v tomto případě i scénárista Noel Clarke se pustil do thrilleru ve kterém se snoubí několik filmových žánrů a tak ho není lehké zařadit. Příbeh vypráví o čtyřech kamarádkách, které pohromadě uvidíme pouze na začátku a na konci. Noel Clarke divákům naservíruje poněkud neobvyklou skládačku, která má necelé dvě hodiny a proč to? Protože každá z dívek dostává svůj prostor. Nenechte se odradit číselným názvem nad kterým si můžete lámat hlavu a nebo taky ne!

4

Na snímek 4.3.2.1 jsem narazila především kvůli Emmě Roberts, kterou mám ráda a tak jsem filmu dala šanci a rozhodně jsem neprohloupila. Úvodní scéna ve mě vyvolala trochu obavy, co od toho vlastně čekat, vypadalo to na čtyři drsnačky typu Charlieho andílci, ale během prvního příběhu jsem byla hodně rychle vyvedena z omylu. Jedna krádež kabelky způsobí řetězovou reakci a k tomu honbu za diamanty, které snímku dodávají trochu toho akčního žánru. 

Příběh Shannon patří mezi tu neslabší část celého filmu, ale zřejmě to tak být mělo, protože Shannon je vlastně pojítkem všech děvčat a samozřejmě také diamantů. Její příběh drnká na dramatickou strunu, která není tak prostá, jak se ze začátku zdá. Druhý příběh (Cassandra) už je ovšem zajímavější ať už výskytem Kevina Smithe a Freddieho Stromae a je obohacen o trochu toho násilí v podobě nakopání několika mužských pozadí. Třetí příběh (Kerrys) především poukazuje na rodinné vztahy a lesbické choutky, přesto je drsný stejně jako Kerrys. A čtvrtý příběh (Joanne) je třešničkou na dortu několika bláznivých dní. 

Když bych měla hodnotit samotné příběhy (1-10)

1. Shannon - 5

2. Cassandra - 8

3. Kerrys - 7

4. Joanne - 8

Nebylo to vůbec špatné líbil se mi ten styl, kterým to bylo natočeno, hudba byla poměrně dobrá, ale přesto k té dokonalosti tomu stále něco chybělo. Nejde o kdovíjakou podívanou, ale troufám si říct, že film se liší a nemůžu si vybavit nic, čemu by se extra podobalo, což je výhoda. Herecky to bylo zvládnuto skvěle, herečky si sedly, i když pohromadě tam jsou hodně málo, což mi přišlo docela škoda vzhledem k úvodní scéně. Co se týče diamantů, ty tam jsou opravdu okrajově, já čekala nějakou loupěž ve stylu Dannyho parťáků jen v dívčím kabátě, což se nekonalo, ale zklamaná jsem tedy nebyla. Trochu mě mrzí, že jsem neviděla film v originálním znění to je jen pouká konstatování. 

4.3.2.1. jasně, blbej kód pro blbou holku.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 7/10

Csfd: 61%

Fdb: 71,1%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře