Šest let

13. říjen 2014 | 22.32 |

KNIŽNÍ TIP # 8

Americký spisovatel Harlan Coben není žádným začátečníkem v thrillerové a detektivní tvorbě, ale v tomto roce se vrací se svým dalším románem Šest let. 

Uplynulo už šest let od té doby co profesor Jake Fisher viděl svou lásku Natalii, jak si brala jiného muže. Musel jí slíbit, že jí dá pokoj a nebude jí ani jejího manžela kontaktovat, po dobu šesti let Jake tento slib dodržel, jenže náhodou narazil na oznámení o Toddobě úmrtí a rozhodne se vydat na pohřeb, aby viděl svou jedinou lásku svého života. Na pohřbu, ale zjištuje, že vdova, která zůstala po Toddovi není Natálie, ale někdo jiný. Jake se přesto rozhodne Natálii hledat a touží po vysvětlení, jenže při hledání zjištuje, že Natálie zmizela bezestopy ani to ho neodradí a tak riskuje nejen svůj život, ale také odhaluje děsivá tajemství. 

Knihu s názvem Šest let jsem zdárně přehlížela především kvůli velmi názvu, který není nijak zajímavý a nebýt katalogu Knižního klubu asi bych knihu přehlížela nadále i když je označena stříbrnou medailí v edici světových bestsellerů, nakonec jsem se opět kvůli knižní povinnosti rozhodla knihu pořídit a udělala jsem dobře. Úvod Vás vyloženě vtáhne do děje a Vás samozřejmě zajímá jak je to s Natálií, kam zmizela a proč? Jake Fisher je podařená postava i když někdy až moc svéhlavá, ale co by člověk neudělal pro svou spřízněnou duši?! Přesně tím se řídí Jake. Líbi se mi, že Jake je dalo by se říct obyčejný vysokoškolský profesor, který nemá s žádným stopováním ani hledáním osob žádné zkušenosti v tom myslím obyčejný, jinak povahově je Jake sympaťák .Pro svou Natálii by udělal všechno, ale především chce zjistit pravdu, kterou jak se ukazuje nebude jednoduché zjistit. Něco okolo poloviny se jako by s příběhem něco stalo, začalo mi to připadat zbytečně překombinované, přeplácané někdy hodně chaotické, Jake odhaluje další a další tajemství na které nezná odpověď a je jasné, že odpovědi získá až na samotném konci a tím pádem i čtenář, což je pochopitelné, ale myslím, že by kniha mohla být chudší o několik málo stránek. Závěr, ten byl pro mě velkým zklamáním. Ne tím rozuzlením to vůbec, protože to bylo vynikající, po celou dobu nevíte, co od toho očekávat, je tam poměrně dost postav, které Vám zamotají hlavu ještě víc a Vám se ta nevědomost jen zvětšuje přicemž do sebe všechno dokonale zapadá, ale záver mě zklamal v něčem jiném, Vy co knížku čtete nebo se jí chystáte číst mě možná pochopíte pokud Vás to naštve stejně jako mě. 

Nečekejte od toho Zmizelou od Gillian Flynn, jen pro upřesnění. Filmová společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci ve které by měl hrát postavu Jakea, Hugh Jackman, zatím není nic jasné a tak se může také stát, že se filmu vůbec nedočkáme. 

015

Hodnocení:

♥♥♥♥

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře