Tělo

24. říjen 2014 | 19.00 |
› 

fondo-pelicula-el-cuerpo-1920x

EL CUERPO (2012)

Policejní vyšetřovatel Jaime Pena je přivolán k novému případu,hlídač v márnici je svědkem něčeho, co ho vyburcuje k tomu, aby utekl a při úprku je sražen autem, což ho dostává do kómatu, vyšetřovatel se tedy vydává do márnice a zjišťuje, že zmizelo jedno mrtvé tělo, milionářky Mayky, která zemřela na infarkt. Proč tělo z márnice zmizelo a kdo za tím vězí?

Už před lety jsem zjistila, že španělé umí točit skvělé horory a i dramata, ale co jsem netušila, že dokáží natočit prvotřídní thriller. Scénárista i režisér Oriol Paulo si vyzkoušel režii celovečerního filmu poprvé a na poprvé uspěl víc než dobře, mnozí by mu mohli závidět.  Pokud se rozhodne točit znovu a já doufám, že ano jeho další snímek si nenechám utéct. Španělská kinematografie stojí za povšimnutí a důkazem je tento snímek....

El-cuerpo_54356427577_53699622

Španělské filmy patří k mým oblíbeným, obzvláště pokud se tam vyskytne Belén Rueda, které jsem si poprvé všimla v mysteriózním thrilleru Los Ojos de Julia a od té doby na ní nedám dopustit. Skoro dva roky se mi tenhle klenot válel na disku a jsem moc ráda, že jsem se k němu dostala sice až teď, ale lepší než nikdy, byla by to škoda. V dnešní době je hrozně těžké natočit thriller, který by Vám nepřipomínal jiný, divák já stále náročnější, protože přiznejme si to všichni zažíváme déja vu, když sledujeme většinu thrillerů, pořád musíte myslet na to, že tohle už jste viděli a nechcete to vidět znovu jen v trochu jiném podání a já si troufám říct, že El Cuerpo nepřipomíná vůbec nic, samozřejmě jsou tam prvky, které jste viděli, ale nenechte se odradit....myslím to vážně!!!

První čeho si musíte všimnout je bravurní atmosféra, taková kterou neuvidíte ani v některých hororech, což se zase tak často u tohoto žánru nevidí. Atmosféru umocňuje fakt, že se celý film odehrává v márnici v nočních hodinách a dokonale k tomu ladí i to deštivé počasí s hromy a blesky. Jedna noc, jedna márnice, jedna podezřelá osoba a jedna ztracená mrtvola, tak by se dal popsat film několika málo slovy. Nechci nic prozradit a ani neprozradím, protože kdyby to udělal někdo mě, tak bych ho přinejmenším zabila. Španělé se můžou pochlubit i vynikajícími hereckými výkony, ten kdo viděl alespoň jeden španělský film ten nebude překvapen. Dlouho skutečně dlouho jsem neviděla takhle propracovaný scénář, všechno do sebe dokonale zapadá nenajdete tam ani minutu toho, co tam být nemá a hlavně jste úplně mimo do posledních minut, jste napnutí jak struna a po celou skoro dvouhodinovou délku Vám bude šrotovat v hlavě jestli je mrtvá skutečně mrtvá nebo kam se poděla mrtvola. Každé další odhalení divákovi zamotá hlavu ještě víc a tohle musí ocenit úplně každý, scénář je jedním slovem vymazlený (používám slovo, které nemám ani ráda).

Nevím, co víc dodat abych neodhalila příliš, ale aby Vás to zaujalo natolik, aby jste si to pustili. Výborný thriller, vlastně jeden z těch nejlepších jaké jsem, kdy viděla a opět musím říct, že těch filmů mám nakoukáno dost :-)

Hodnocení:

Mé hodnocení: 9/10

Csfd: 78%

Fdb: 82,1%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře