The Canal

2. listopad 2014 | 14.39 |

The-Canal-2014

THE CANAL (2014)

David Williams se před několika lety nastahoval s manželkou, která čekala dítě do nového domu, o několik let později společeného soužití se David díky své práci archiváře ve filmovém institutu dostává k nahrávce, která mu odhalí tajemství jeho vlastního dobu, před x lety tam manžel zavraždil svou manželku, a posléze zabil sebe a své dvě děti. David začíná mít podezření, že v jejich domě je ukryté zlo, které se dere napovrch. 

Irsko je zemí, která nabízí nespočet krás, ale krásný požitek z hororového žánru rozhodně mezi ně nepatří. Irský rodák a filmař Ivan Kavanagh není začínajícím filmařem, za svou kariéru režíroval celou řadu filmů počínaje svým prvním krátkometrážním filmem s názvem Bandage-Man, který vznikl v roce 2003. 

the-canal-horror-movies-news-3

Na snímek mě upozornil můj hodně dobrý kamarád, který sdílí k filmům stejnou vášeň jako já, dala jsem na jeho tip i přesto, že mi řekl, že to ještě neviděl a možná bych udělala lépe, kdybych počkala až se na to podívá sám a já se tak nemusela dočkat zklamání, který horor The Canal nabídl. Důležité řict, že i přes to, že spousta lidí The Canal chválí my dva jsme po zkouknutí nechápali, co je to na něm tak zvláštní. Příběh je taková klasika, rodina se nastěhuje do dobu, který má nějakou historii o které ovšem majitelé ještě netuší, 5 let uteče jako voda bez problémů,  jen to manželství zažije několik problémů, které zapříčiní především nevěra manželky, což spustí kolotoč událostí, a tak tu máme hlavní zápletku filmu. Manželka je nalezena mrtvá a mezi hlavní podezřelé patří samozřejmě manžel, který viděl tedy údajně viděl muže, který jí zavraždil. 

Všechno tohle Vám musí jasně něco připomínat a já Vám to rozhodně nemám v plánu vyvracet, protože zápletka, kterou nabízí The Canal tu už byla, ale to by se dalo ještě docela pochopit, ale tenhle horor vykrádá všechny možné horory, které brázdily obrazovky a nemůžu si pomoct konec pro mě nebyl žádným překvapením, neseděla jsem s otevřenou pusou, ani jsem se u snímku nebála, nevyrazil mi dech a ani mě příliš nenadchl, i když měl dost dobře v úvodu našlápnuto, ale nakonec to tak nějak vyšumělo tou přílišnou snahou děsit! Co se spolu se závěrem dá brát jako pozitivní na filmu je hudba, sice nečekejte žádnou oscarovku, ale i přesto, je to hlavní plus filmu.  Scénář režiséra i scénáristy Ivana Kavanagha měl co dolaďovat našla jsem tam poměrně dost hluchých míst, které si zasloužili víc té temné atmosféry pokud bysme nad filmem měli skutečně smýšlet jako o hororu. Napočítala jsem tam pouze jednu scénu, která se mi líbila a dala se označit jako strašidelná, jinak to byl hodně slabý čajíček. 

Herecky mě film zrovna také nezaujal, hlavní postava Davida nijak nevybočovala s klasických standardů postav, které se hemží v podobných žánrech, nic co by mě zaujalo natolik, abych mu mohla fandit nebo naopak, jeho osud mi byl tak nějak jedno, což je škoda, přece jen pokud ve Vás postavy vyvolají sympatie přistupujete k filmu úplně jinak než když Vám jsou postavy přítomné ve filmech úplně šumák. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 63%

Fdb: 46,7%

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře