Hladový oheň

2. listopad 2014 | 18.33 |

KNIŽNÍ TIP # 10

Švédská dvojka autorů, kterou svět zná pod jménem ERIK AXL SUND se proslavila se svou prvotinou s názvem Vraní dívka, která patří mezi první knihu z trilogie  Slabost Victorie Bergmanové v tomto roce vrací úder s druhým pokračováním Hladový oheň.

Inspektorka Jeanette Kihlbergová neustále pátrá po vrahovi mladých chlapců, kteří byli týráni, jenže je nucená vyšetřování ukončit nebo alespoň odsunout, protože se najde další mrtvola, ale tentokrát jde o tělo brutálně zavražděného obchodníka, všechno nasvědčuje tomu, že jde o pomstu a nejen, že Jeanette a její kolegové musí vypátrat proč vrah vraždil, ale především vypátrat samotného vraha. Všechny stopy Jeanette opět vrací k ženě jménem Victorie Bergmanová se kterou sice po telefonu Jeanette mluvila, ale jako by neexistovala. 

Vy co čtete můj blog a například rubriku s názvem Knižní tip, tak víte, že jsem tu recenzovala Vraní dívku a protože se mi kniha nesmírně líbila bylo celkem logické, že jsem se vrhla i na díl druhý. 

Druhý díl s názvem Hladový oheň se mnohem snáze čte, protože v něm nenajdete tolik nechutností jako ve Vraní dívce. Kniha je spíše psychologická a dokáže Vás zaujmout natolik, že jí nechcete ani odložit a pokud to uděláte už se těšíte až jí zase vezmete do ruky a ponoříte se do výborně vymyšleného příběhu, kterému vévodí postavy, které už víceméně znáte, i když každý skrývá mnohá tajemství, s novým případem se setkáváme i s dalšími novými postavami, které obohatují děj. Pro mnohé může kniha působit zmatečně ostatně stejně jako Vraní dívka, protože mnohé při čtení nechápete, ale nemusíte se obávat, protože většinu věcí Vám autoři odhalí tedy až na několik věcí, které si jistě nechávají na poslední díl  trilogie, který se bude jmenovat Pýthiiny rady, Ti co knihu přečetli moc dobře ví, proč má takový název. O zápletce tady nebudu mluvit, protože pokud se to chystáte číst nebo to právě čtete nechci Vás připravit o zážitek z knihy to by bylo trestuhodné, takže nemějte obavy. Chci se spíše zaměřit na genialitu spisovatelů, protože musím pochválit to, jak to je celé psané, všechno do sebe krásně zapadá a tu knížku si musíte zamilovat stejně jako její předchůdkyni i přesto, že hlavním tématem je dosti ožehavé téma zneužívání dětí. 

Druhá věc, kterou považuji za stejně geniální jako příběh je obálka (ano, obdivovala jsem jí i u předchozího dílu). Když se na ní podíváte, tak absolutně nevíte která bije, je zajímavá o tom žádná a Vy co jste četli Vraní dívku víte, že obálka má svůj účel a především to, že jakmile knihu přečtete pochopíte obálku. 

Hladový oheň se v mnohém odlišuje od Vraní dívky, přesto kniha není ani lepší ani horší, je jedním slovem jiná. Já jsem se do zamilovala stejně jako do dílu prvního a vím jistě, že tuhle knihu z hlavy člověk jen, tak nedostane a je to moc dobře, protože neobyčejné knihy stejně jako neobyčejné lidi, zážitky, filmy, na ty nikdy nezapomenete a tak to má přesně být. 

large

Hodnocení:

♥♥♥♥♥

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře