Devil´s Knot

3. listopad 2014 | 15.26 |
› 

devils-knot-primo-trailer-e-po

DEVIL´S KNOT (2013)

Dramatický thriller, který vznikl na základě skutečné události, vypráví příběh tří rodin, které tragicky přišli o své syny. Jednou se tři osmiletí kluci nevrátí domů a začíná se po nich pátrat, policie je posléze najde mrtvé, brutálně zabité a pohozené do vody. Hlavní je vypátrat vraha nebo vrahy, což se detektivům podaří a nebo snad ne?

Píše se rok 1993, pro mnohé je to další obyčejný rok, ale pro jiné je to rok, který jim změnil život na vždy. Tři americké rodiny zasáhla rána v podobě usmrcení jejich osmiletých synů, kteří byli brutálně zabiti, mučeni a posléze pohozeni do blízké vody. Hledání podezřelého je brzy skončeno, protože policie obviní trojci mladíků, kteří chodí černě odění, poslouchají heavy metal a tím pádem jsou členi kultu, který uctívá satana. Damien Echols, Jessie Misskelley a Jason Baldwin byli odsouzeni za vraždu tří chlapců na doživotí i přesto, že s vraždou neměli nic společeného. Případ, který je v USA znám jako West Memphis Three i dnes nemá rozřešení a v lidech stále vyvolává mnoho otázek, na které, jak se zdá odpovědi nenajdeme. V roce 2011 byla trojce propuštěna, přesto jejich ztracené mládí jim už nikdo nevrátí a stejně tak nezmizí jejich obvinění i přesto, že bylo nepravdivé, jak dokázalo mnoho důkazů, které se už v prvním procesu rozhodli nebrat v potaz. Případ West Memphis Three je a vždy bude součástí americké historie ať už kvůli tomu, že pravého viníka nebo viníky nikdo nenašel nebo kvůli ignoranci a laxnosti místní policie, která chtěla mít případ zavražděných dětí zkrku. 

devil-s-knot-image01

Dlouhou dobu se mi Devil´s Knot povaloval v počítači, před nějakou dobou jsem si ho sice pustila, ale bylo to tak silné kafe, že jsem ho raději odložila, nakonec včera dostal šanci. Devil´s Knot na mě udělal dojem už jen kvůli tomu, že šlo o skutečnou událost, přiznám se, že s tímto brutálním případem WMT jsem se nesetkala, ovšem zaujalo mě to natolik, že jsem začala všemožně hledat různé informace, abych byla mnohem více v obraze, ale film jsem sledovala jako naprostý neznalec. 

První minuty jsou mrazivé, ten mráz a hrůza zalézá až pod kůži a mě z toho bylo opravdu nanic, ten pocit se mě držel vlastně skoro celý film. Znepokojující atmosféra, kterou přináší lesy Robina Hooda mi prostupovala tělem a ani po skončení filmů mě docela neopustila. Mnohokrát mi ukápla slza, protože ty emoce v tomhle filmu jsou a nejsou vynucené jako u jiných filmů,  tady je to skutečně krutá realita. Většina filmu se vyskytuje v soudní síni mě osobně vůbec nevadilo, prostě to k tomu patří a rozhodně mě to nepohoršovalo natolik, abych z toho byla otrávená, jako většina lidí, kteří film viděli. Reese Witherspoon mi do role matky jednoho z chlapců hrozně sedla, i když ta role musela být náročná a já jí za to obdivuju. Trochu mě zklamalo, že můj oblíbený Colin Firth tam byl tak nějak do počtu a nedostal tolik prostoru kolik si zasoužil, protože jeho herectví nezná hranic a, i když tady byl výtečný mohl být ještě lepší, kdyby dostal větší prostor. Hudba vynikající, vím jedno a to, že se k filmu jistojistě nevrátím, byl to ten filmový zážitek, který z hlavy nedostanete, mnozí hážou na hlavu režiséra Atoma Egoyana hnůj, jak zprasil film, ale já mezi ně nepatřím.

Já, jako nepolíbená tímto případem jsem z filmu byla nadšená, pokud se to tak dá nazvat. Ano, bylo mi z toho zle, nejen z toho, jakým zpúsobem byli děti zabiti, ale také samotným systémem, který odmítal přiznat, že mladíci nejsou vrazi a jednoduše z nich udělal vrahy, jen protože nosili černou, poslouchali heavy metal. Je to takový hon na čarodějnice jen v moderním kabátě. 

Stále se mi v hlavě vynořují tři jména nevinných - Damien Echols, Jason Baldwin a Jessie Misskelley a už vím, že v té hlavě budou dlouho.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 8/10

Csfd: 64%

Fdb: 70%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře