Inner Demons

9. listopad 2014 | 22.31 |

images

INNER DEMONS (2014)

Mladá Carson byla vždy hodnou dívkou, která pravidelně chodila do kostela, několikrát přečetla bibli, inteligentní mladá žena, která měla budoucnost před sebou, jenže něco se stalo a Carson začala brát drogy.O její příběh se zajímá televizní stanice, která vypráví příběhy mladých lidí, kteří zápolí s podobnými problémy. Carson je přemluvena, aby se šla léčit jenže ona tvrdí, že bere drogu kvůli tomu, že je posedlá ďáblem, tohle jí samozřejmě nikdo nevěří. 

Kombinace found footage a vymítání, to je to, co nabízí horor Inner Demons. Režisér je pro mě jednou velkou neznámou, ale scénáristu Glenna Gerse znám hlavně díky jeho Okamžiku zlomu a říkám si, že není možné, aby stejný režisér pracoval na tomhle filmu, to prostě není možné. Americký hororový snímek s řadou neznámých herců kombinuje dva různé žánry dohromady, jak to jde? Posuďte sami. 

Screen-Shot-2014-09-29-at-8

Další americká found footage tentokrát je tam menší změna a to nejen ta, že jde o mix dvou žánrů, ale také to, že je to z léčebny drogově závislých. Jistá americká stanice pořádá reality show, kde se zaměřuje na drogově závislé a snaží se za pomoci rodiny a přátel přesvědčit, aby se šli léčit. Tentokrát se štáb vydává k rodině, která věří v Boha a jejich nadaná dcera, která nastoupila na vysokou školu se rázem změnila a začala brát drogy. 

Co mě asi nejvíc zaujalo je to, že to skutečně působí hodně reálně, většina záběrů je skutečně autentická, ale tohle jednoduše nestačí, protože diváci si pustí Inner Demons kvůli tomu, že jde o horor a ne o příběh holky, která začala fetovat a teď se chce léčit. V tom případě je lepší si pustit dokument Heleny Třeštíkové, Katka a ne Inner Demons. Hlavní hrdinka Carson, mi byla poměrně sympatická a byla spolu s jedním členem štábu asi tím jediným důvodem, proč jsem to nevypnula předčasně. Víte, je těžké najít v dnešní době kvalitní horor, protože takové se prostě dnes už netočí a když ano, tak na ně ani nenarazíte, protože v tom množství hororů, které se vyprodukují za rok je těžké odhadnout, který z nich by mohl být dobrý, ale Inner Demons by se ve své podstatě dal označit za dobrý horor, ne výtečný, ale dobrý. Příliš mnoho jsem od toho neočekávala, možná proto jsem si to nakonec užila a byla jsem příjemně překvapena, ale i tak podotýkám neočekávejte žádné velké strašení. Je tam poměrně dost scén, které jsou nepodstatné a děj nijak neobohacují, postrašit diváka by nezaškodilo, ale žádné lekačky a vlastně žádné extra scény, které by se daly nějak vyzdvyknout jsem zde nenašla. Samozřejmě asi nejzajímavější je finále, což bývá asi u každého hororu natřískané a tady tomu není jinak. 

Žádná řemeslná práce, nic co by diváka překvapilo nebo mu vyrazilo dech, průměrný hororový film, který se řeší posedlost ďáblem, což jak víte je jeden z nejčastějších hororových tématem, ale Vymítače ďábla od Inner Demons nečekejte. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 5/10

Csfd: 44%

Fdb: 60%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře