Tammy

16. listopad 2014 | 23.55 |

tammy_header_clear_720

TAMMY (2014)

Tammy byla v jeden den vyhozena z práce a i z vlastního domu poté, co našla v domě svého manžela s jinou ženou, rozhodne se hodit vše za hlavu a vydává se na cestu, kam přesně sama neví, společnost jí bude dělat její babička, která se odmítá nechat zavřít do domova důchodců. Bláznivá jízda dvou šílených osob může začít. Stačí mít auto, babičku nějaký ten alkohol a samozřejmě peníze a jasný cíl cesty, což jsou Niagarské vodopády. 

Za touto rádoby komedií stojí americký herec Ben Falcone, který se rozhodl vyzkoušet roli režiséra a v tomto případě i scénáristy a i herce, protože se ve filmu objeví v roli šéfa ve fastfoodu. Hvězdou snímku Tammy je Melisa McCarthy, která se podílela na filmu nejen herecky, ale také ho produkovala a přidala něco do scénáře a jejím manželem je již zmiňovaný Ben Falcone. Herečka je v posledních letech velmi oblíbená právě pro svého komediálního ducha.

maxresdefault

Tammy není nijak kvalitní komedií, jednoduchý, ale výstižný název Vám dokáže nastínit o čem to asi bude, a nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že skoro o ničem. Příběh o Tammy, která je šílená mimo jiné, v tomhle filmu nehledejte hlubší smysl, protože ač se manžel herečky snaží sebevíc, narvat tam něco moudrého o životě, tak nějak se to ztrácí v tom všem, co se tam děje, takže myšlenka filmu je nulová stejně jako hodnota filmu, která se pomaloučku, ale jistě vytrácela s přibližujícím se koncem. Melissu McCarthy mám ráda, vlastně od dob, kdy jsem jí viděla poprvé v mých oblíbených Gilmorkách, je to komik o tom absolutně nepochybuji, ale přijde mi, že někdy šlápne hodně vedle, což je případ právě tohoto filmu. Všechno je to hrozně předvídatelné a, i když jsem se párkrát zasmála opět se dostávám k problému dnešních filmů, označení komedie nedokáže vystihnout podstatu filmu, takže jestli čekáte, že se budete smát až tak, že Vás bude bolet břicho nebo snad očekáváte větší dávku zábavy, tak Vás musím zklamat stejně jako zkamala Tammy mě, pár dobrých gegů a vtipných scén tam sice bylo, ale ne mnoho. Myslím, že nikoho by asi nenapadlo čekat inteligentní humor, jen pro přesnost, tady jde spíš zesměšňující humor ve kterém Mellisa McCarthy vyniká, ať už jde o to udělat si legraci ze sebe nebo z jiných. 

Druhá věc, která mě až překvapilo, bylo to, kolik tam hrálo slavných a především vynikajících hereček, o to víc zamrzí, že se objeví v takovém filmu. Babička v podání Susan Sarandon byla výborná, i když mě neokouzlila, tak jak jsem očekávala. Potěšila mě i Cathy Bates a mini role pro Toni Collette.  Asi jediná rozumná věc na této komedii je ta, že snímek má 90 minut, víc by to totiž ani nesnesl, konec už je jen žaloustnou touhou o nějaké to uzavření, nic nového, nic originální, nic co byste museli vidět. Ještě bych měla říct něco o hudbě, soundtrack je totiž, alespoň pro mě velkou výhodou, staré hitovky, které Vás nakopnou daleko víc než samotný film, trochu smutné. Nemohu zastírat jisté zklamání, i přesto, že po shlédnutí traileru jsem neočekávala kdovíjaký film, tak i přesto jsem se neubránila zklamání. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 4/10

Csfd: 35%

Fdb: 50%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře