Očista: Anarchie

21. listopad 2014 | 22.35 |
› 

the_purge_anarchy_official_wal

THE PURGE: ANARCHY (2014)

Jednou za rok se Amerika promění v peklo, jednou ročně probíhá tzv. Očista, ve které je vše dovoleno. V této noci se svobodná matka s dcerou uzavře doma jenže k nim do domu vtrhne někdo, kdo je chce očistit, mladý pár utíká před magory, které se je snaží zavraždit a jeden muž se vydává do ulic pomstít někomu, kdo zabij jeho syna. Skupina několika lidí se na základě náhody setkává a snaží se přežít očistnou noc. 

V roce 2013 režisér James DeMonaco představil svou originální myšlenku očisty, jedna noc při které se nedovoláte záchranky ani policie, jedna noc při které je dovoleno všechno a tím se podstatně snižuje kriminalita během jednoho roku. První Očista se soustředila na rodinu, která zůstala doma během noci, jenže se to tak docela nevyvedlo a banda magorů dychtící po krvi se jim dostala do domu. Druhý díl s podnázvem Anarchie se soustředí na to samé akorát sledujeme skupinu několika lidí, kteří jsou v hledáčku několika bláznů, kteří touží prolít krev. James DeMonaco stojí i za tímto volným pokračováním. 

1036_5623

V tomto roce jste zde mohli najít recenzi na Očistu ve kterém jsem zmiňovala, že se chystá druhý díl a protože se mi Očista poměrně líbila druhý díl byl jasnou volbou. Očista 2 s podnázvem Anarchie byla daleko víc propagovaná než-li ta první a s tím logicky souvisí velká očekávání, která alespoň pro mě Očista 2 nesplnila. Druhý díl staví na stejném jenže tady se rozšířil okruh, protože příběh není zasazen do jednoho domu, ale je zasazen do ulic Ameriky. V příběhu se setkáváme s několika postavami, které jsou ihned povýšené na hlavní postavy - matka s dcerou, mladý pár a jeden muž, který se chce pomstít a s touto skupinou budete trávit celou délku filmu, což by nebylo až tak otravné, kdyby se tam něco dělo. Skoro celou hodinu se tam skupina jen tak potuluje po ulici a snaží se schovávat před bandou, která si očistu chce užít, tak by se ve zkratce dal popsat druhý díl. 

Volné pokračování Očisty, dle mého názoru nenabízí nic nového,  nic z čeho byste se posadili na zadek nebo něco, co by dokázalo bavit alespoň tak jako předchozí díl, očekávala jsem, že s anarchií se dostaví daleko víc brutality a krveprolití, ale to jsem se hodně spletla. Postavy nejsou příliš sympatické až snad na vrchního klaďase, který tam obstará veškerou zábavu, protože ostatní ze skupiny se pouze vezou a jsou tzv. přítěží, což ve mě velké sympatie nevyvolalo. Hodina utekla velmi pomalu a já začala uvažovat  o tom, co se tam skoro další hodinu bude dít, vždyť to je úplně směšná stopáž, která nemá šanci udržet divákovu pozornost a nebyla jsem daleko od pravdy, i když posledních třicet minut patří mezi tu nejlepší část filmu. Malá aukce to trochu nakopla a tím pádem divákovi připavila pravou nefalšovanou akci, která tam měla být po celou část filmu. V tomto duchu se to mělo nést, ale bohužel se tak nestalo a vůbec nechápu proč. 

Při prohlížení různých stránek jsem zjistila, že první Očista si vedla daleko hůř než ta druhá a pokud to ještě nevíte, chystá se i třetí, která se objeví v roce 2015. Co nabídne? To si netroufám odhadnout!

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 65%

Fdb: 65,8%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Očista: Anarchie rainbows-diary®pise.cz 23. 11. 2014 - 12:33
RE: Očista: Anarchie movies-and-tvshows 23. 11. 2014 - 15:31