Housebound

23. listopad 2014 | 15.03 |

housebound-5454dc5dc65ad

HOUSEBOUND (2014)

Kylie je problemová dívka, protlouká se životem a její hlavní náplní je trestná činnost, která se jí stane osudnou když jí chytí, jako trest jí je uděleno domácí vězení a tak nezbývá než se vrátit do domu, kde vyrůstala, kde žije její matka s novým přítelem. Otrávená Kylie jak domácím vězením, tak přítomností matky zjišťuje, že dům ve kterém vyrůstala má mnohá tajemství a hlavně temnou minulost a jak se zdá duchové nehodlají zahálet. h

Gerard Johnstone scénárista a režisér, který natočil svůj první celovečerní film a tím je právě hororová komedie Housebound. Housebound patří mezi tvorbu z Nového Zélandu, který se může pochlubit dosti kvalitními snímky v jakémkoliv žánru. Hororová tvorba je stejně zoufalá jako ta komediální a většinou kombinace právě těchto žánrů dokáže mile překvapit. 

Housebound-0-800-0-450-crop

Nenapravitelná dcera, která je za trest poslána ke své matce do rodinného domu, tohle zní jako ohraná deska, ale nenechte se zmást, tímhle nenápadným filmovým kouskem, protože si zaslouží pozornost. Horor s trochou humoru, musím říct, že tohle mě baví, ale když se podíváte na všelijaké parodie, které si dělají srandu především z těchto dvou žánrů, tak Vám jistě nemusím říkat, že to vždycky všechno vyzní na prázdno a efekt, který má film mít, tedy především pobavit dopadá tak, že se stěží zasmějete a navíc to všechno působí hrozně přehnaně a trapně, což v žádném případě není případ Housebound, ono to nelze označit ani za parodii v pravém slova smyslu. Dlouhou dobu jsem v jednom filmu neviděla takovou škálu sympatických postav, tam si zamilujete jak ironickou dceru, která dává matce pořádné kapky nebo naopak matka, která působí vtipně jen když se na ní podíváte a pak, když promluví vypadávají z ní moudra, která mě mnohokrát rozesmála a také nesmím opomenout souseda Amose, který mě prostě bavil. Housebound nemá vyšlapanou cestičku a tak nevíte zda bude film spíše do hororu a nebo do komedie, ale bylo tam od každého trochu, i když na té kombinaci obojího chtělo určitě zapracovat a mohlo to být ještě lepší. Chvilku se film tváří jako komedie náhle jako byste přepli program a koukáte na horor. Musím říct, že mě velmi překvapilo jakým směrem se film dal, protože absolutně nemáte šanci rozluštit finální pointu. Netvrdím, že jsem se při sledování popadala za břicho, ale objevila se tam pěkná řádka vtipných momentů nebo vtipných hlášek, které v mých očích dělají film, tím čím je - hororovou podívanou v kombinaci s černým humorem.

Hlavní hrdinka Kylie je někdy na ránu, ale někdy si jí hravě zamilujete, posledních cca 30 minut nabízí větší dávku zábavy, ale přesto já jsem byla spokojená, i když opět se dostávám k problému s délkou, snímek má necelé dvě hodiny a, i když se tam nenašlo mnoho nudných pasáží, já sama jsem pohlédla na stopáž pouze jednou, tak bych tam objevila několik míst bez kterých by se film obešel víc jak hravě. Novo Zélandská tvorba je pro mě jednou velkou neznámou, ale teď jsi jí začnu určitě daleko víc všímat, protože Housebound je ukázkou dobrého filmu. Jak jsem už zmiňovala ve filmu je velký výběr výborných postav, ale především i výborných herců, v tomto žánru nejsme příliš zvyklí na nějaký ten herecký um, stačí jen přehrávat nikoliv hrát. Od Housebound jsem v podstatě vůbec nic nečekala a jak se ukázalo bylo to dobře, protože o to víc mě to překvapilo. 

Takže pokud hledáte komedii a horor v jednom, chcete se dobře pobavit, být překvapeni zápletkou a k tomu si vychutnat herecké umění všech zúčastněných, tak neváhejte a dejte Housebound šanci! Protože já osobně se k filmu rozhodně za čas vrátím a to s velkou radostí. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 8/10

Csfd: 65%

Fdb: 72,5 %

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře