15 minus

24. listopad 2014 | 22.16 |

KNIŽNÍ TIP # 13

Mladý český autor Tomáš Zářečký napsal svou první knihu s názvem 15 minus a kniha je důkazem toho, že i český autor umí dokonale napsat thriller. 

Televizní stanice, která vysílá další řadu reality show 15 minus,  ve které bojuje skupina patnácti lidí o velkou odměnu a především o život. Jsou vysazeni na neznámem ostrově, dostanou jen malý příděl vody, mapu a kompas a musí dojít na určené místo, kde je čeká pohádková odměna čím víc lidí zemře, tím se peněžní částka zvyšuje.

Celkem náhodně jsem narazila na knihu s podivným názvem, při bližším zkoumání jsem zjistila, že i přesto, že nejsem velký příznivec reality show Trosečník, i když tady jde do tuhého, protože všichni se nemusí vrátit domů a při přečtení popisu mě kniha velmi zaujala. A hned na začátku říkám, že jsem velmi ráda, že jsem si knihu přečetla. Obrovským překvapením pro mě bylo to, že knihu napsal český a hlavně mladý autor a navíc tohle byla jeho první kniha, navíc jde o vynikající thriller už jsem nevěřila, že někdy narazím na pořádný thriller, který nebude z pera Gillian Flynn nebo od severských autorů, ale stalo se a já jsem moc ráda, že mohu konečně zařadit českého mladého autora a  především jeho knihu do mých oblíbených knih. 

Kniha se hodně dobře čte, někteří soutěžící jsou víc sympatičtí než ti druzí, je tam velký počet postav, jak název napovídá, 15 a tak myslím, že si každý najde tu svou oblíbenou nebo hned několik. Kniha Vás dokonale vtáhne do děje ani nebudete vědět jak, nebudu zde nic prozrazovat, protože by byla škoda, abyste tak přišli o výborný zážitek, který kniha nabízí. Všechno je to perfektně vymyšlené, všechno do sebe zapadá a každý hraje svou roli, navíc je všechno do detailu popsané, což v některých pasážích buďto oceníte a nebo ne, záleží jen na Vás. Kniha je nepředvídatelná a tak tápete do posledních několika stránek, i když malé tušení jsem měla. Možná jste si všimli, že jsem velký fanoušek hororového žánru a už jsem viděla celou řádku vyvražďovaček, ale přiznám se bez mučení, že jediná kniha v které se kosila jedna postava za druhou, i když nejde o horor je 10 malých černoušků, tu jedinou jsem četla a tak pro mě tohle bylo něco nového, což se mi rozhodně líbilo. Kniha je poměrně obsáhlá, ale našla jsem tam jen jednu pasáž, která mě ne, že nebavila, ale spíš nezaujala tolik jako ty ostatní, nechci říkat o jakou pasáž jde, protože bych Vás připravila o zážitek, tedy pokud dáte na mě a přečtete si 15 minus. Přesně kvůli téhle pasáži jsem knize chtěla dát o jednu hvězdičku méně, ale nakonec se mi dostalo výborného čtení, kniha se tedy stala mým každovečerním společníkem a rozhodně to nepovažuji za ztrátu času. 

Kniha je zábavná, čtivá, nepředvídatelná, dokonale popsaná a já už vím, že se k ní zase vrátím a vůbec mi nebude vadit, když budu vědět kdy, kdo a kde zemře. Kniha 15 minus patří mezi knihy, které pokud Vás zajímá tento žánr a rádi vyhledáváte podobné knihy, tak by Vám rozhodně neměla uniknout. 

8036b

MÉ HODNOCENÍ:

♥♥♥♥♥

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře