Tai Hong Tai Hiene

30. listopad 2014 | 21.41 |

567d5c28661c11651ed85b3efe9038

TAI HONG TAI HIENE (2014)

STILL 2

Thajský hororový snímek skládající se ze čtyř povídek.

Přiznávám, že i přesto, že jsem milovníkem hororu tohle byl můj úplně první asijský film a už mnohokrát jsem slyšela, že asijské filmy mají výbornou atmosféru a s těmi americkými se nedají srovnat a asi až teď, když jsem hledala skutečně strašidelný film, sáhla jsem po této sbírce hororových povídek jestli to byla chyba nebo ne, to se uvidí.

# 1

Mladá dívka zůstává v práci o něco déle, aby dodělala co má a začne dostávat podivné smsky od neznámého adresáta, který jí oznamuje, že její přítel se vídá s jinou ženou

První příběh, působí velmi obyčejně, ale přesto má něco do sebe.Do dvaceti minut se toho dá narvat opravdu málo, ale myslím, že tvůrci si s tím dokázali poradit hodně slušně. Mělo to atmosféru, hlavně nevíte, co od příběhu očekávat, což se mi rozhodně líbí, protože hororový žánr je hodně předvídatelný. Jak popsat dvaceti minutový příběh? Za celou velmi krátkou stopáž se tam toho děje dost, i když pár much to mělo. Finální část příběhu patří rozhodně mezi to nejlepší. 

Hodnocení povídky: 7/10

53686ad40b37197282 (1)

# 2

Tři mladíci vyrážení uspokojit své touhy do jednoho nevěstince, jenže návštěva neprobíhá podle jejich plánu.

Druhá povídka působící spíše vtipně než strašidelně. Příběh působící hodně úchylně se stále prohlubuje a divákovi se nenaskytne příležitost k obavám a strachu, i když můžu říct, že nic podobného jsem neviděla a upřímně absolutně nevím, co si o téhle povídce myslet. Asi největší pozornost si zaslouží samotné masky, které jsou v tomto případě asi to nejhlavnější, co by se dalo vyzdvyhnout, i když nemůžu upřít opět originalitu z celkem obyčejného tématu se toho vyšťavilo docela dost a nemůžu opomenout ani to, že jsem se několikrát dobře pobavila.

Hodnocení povídky: 6/10

1399386599_1

# 3

Mladík jde do opuštěného motelu do jednoho z pokojů, který ukrývá temná tajemství. 

Třetí příběh už se vrací ke kořenům hororu, má dobrou atmosféru, které dopomáhá hudba, i když v průběhu příběhu jsem tam našla několik nudných pasáží, přesto se to dá zkousnout a finále je třešničkou na dortu a troufám si říct, že to finále je to nejlepší z celého příběhu. Člověk si říká, že něco podobného už viděl, ale konec dokáže poměrně překvapit, mě tedy rozhodně. 

Hodnocení povídky: 6/10

53686af27516380546

# 4

Tři kamarádi se sejdou a jeden z nich jim vypráví o tom, jak jeho přítelkyně umřela, ale on si nic nepamatuje, její tělo vláčí v kufru svého auta.

Musím říct hned v úvodu, že poslední, tedy čtvrtá povídka mě velmi zklamala, bylo to hrozně předvídatelné, takže se nekonalo žádné velké překvapení, které by mě posadilo na zadek. Příběh byl hotové hororové klišé, všechno tohle jsme měli možnost vidět už mnohokrát a dvakrát mi ani nesedli herci i když opět se tato povídka může pyšnit dobrou atmosférou a také maskami. 

Hodnocení povídky: 5/10

Still-2-Tai-Hong-Tai-Hien-2014

Moje první setkání s asijským filmem nedopadlo příliš dobře, ale ani jsem o něj neztratila zájem a dám mu rozhodně druhou šanci, ale tentokrát budu vybírat daleko pečlivěji. Sbírka povídek Tai Hong Tai Hiene nepatří mezi to nejhorší, co jsem kdy viděla, nebýt té poslední povídky tak by to hodnocení mohlo být lepší. Příběhy sice nepatří mezi nejnápaditější, přece jen vymyslete duchařský příběh, který divák ještě neviděl, ale atmosféra nechyběla ani jednomu z nich, herecky to zvládají myslím také dobře, hudbu zrovna tak, což je asi důvod proč dávám asijským hororům další šanci a upřímně se na ní hodně těším. 

Hodnocení:

Mé hodnocení: 6/10

Csfd: 56%

Fdb: 60%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře