Vražedný chlad

1. prosinec 2014 | 22.14 |

KNIŽNÍ TIP # 14

Louise Penny se vrací se svou v pořadí již druhou knihou, aby vyhnala inspektora Gamache do kruté zimy v Three Pines.

Malá poklidná vesnička Three Pines je znovu v obležení policie a tentokrát na Vánoce, byla totiž zavražděna místní obyvatelka CC de Poitiers, kterou každý, kdo jí zná nenávidí. Je domýšlivá, protivná, nesympatická a hlavně se ke všech chová nenávistně. K vyšetřování je přizván inspektor Gamache se svým týmem, který už obyvatele městečka zná,  díky předešlému případu. 

Na Vražedný chlad jsem se velmi těšila, inspektor Gamache si v předešlé knize Zátiší získal mé sympatie a já se na jeho příjemnou společnost těšila, dokázal mě zabavit několik dní a samozřejmě nejen on, ale i samotná kniha Mrazivý chlad. Klasická detektivka, kterou Louise Penny vylepšila oproti předchozímu dílu o velmu zajímavou zápletku, která si Vás okamžitě získá, i když problém je v tom, že je tam poměrně dost zbytečných stránek, které se zaobírají věcmi, které čtenář nepotřebuje vědět, podotýkám, že kniha patří mezi tu četbu, která Vás zaujme a pohltí i přesto, že se tam najde několik nezáživných pasáží, které jsou posléze zapomenuty díky skvěle promyšlené zápletce. Postavy se kterými jsme se seznámi v Zátiší nám opět dělají společnost, i když teď už se v nich daleko lépe orientujeme a není v tom takový zmatech a chaos. 

U tématu postav bych chtěla ještě chvilku zůstat, protože to jsem zaznamenala jako jeden z problému, všichni v té idylické vesničce Three Pines působí hrozně mile, příjemně, pohodově laskavě a nenašli byste tam nikoho, kdo by se odchýlil od tohoto popisu. Všichni i přes to, že zavražděnou nenávidí drží se toho svého příjemného vystupování a pak to působí hrozně strojeně a moc vyumělkovaně. 

Vražedný chlad, i přes několik nepříznivých aspektů patří mezi ty dobré detektivky a rozhodně je o chlup lepší než jeho předchůdce Zátiší. Gamache je prostě Gamache, jeho si nemůžete nezamilovat, je vtipný je chytrý je bystrý a především má srdce na správném místě a působí jako správný chlap. Vrah může být kdokoliv a to platí dvojnásob, protože tu megeru CC by chtěl zabít, kde kdo. Trošku mě zamrzelo, že jedna z postav nedostala větší prostor, ale s tím už asi nic nenadělám. Dobré detektivní čtení, které Vám zpestří večery i když z něj sálá onen chlad kvůli vraždě, který se Vám pomalu, ale jistě dostává pod kůži.

Kniha Vražedný chlad patří do edice Světových bestselllerů - Zlatá medaile

large (2)

Hodnocení:

♥♥♥♥

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře