Dobrý proti severáku

3. prosinec 2014 | 00.00 |

KNIŽNÍ TIP # 15

Rakouský spisovatel Daniel Glattauer se svým Dobrý proti severáku okouzlil čtenáře na celém světe. 

Emma Rothnerová se pomocí emailu pokouší ukončit předplatné časopisu Like, jenže záměnou písmenek odesílá email někomu docela jinému. Na druhém konci dostává mail jakýsi Leo Leike, jeden omyl svede dohromady dva lidi, kteří se díky tomu svěřují a sdělují si vše co je napadá, jejich korespondence trvá mnoho měsíců a jejich vztah se začíná prohlubovat a nastává hlavní problém, mají se setkat nebo ne? Co když po setkání všechno to, co mají zmizí a oni budou nuceni ukončit kontakt? Jsou schopni toto riziko podstoupit?

Ke knize Dobrý proti severáku jsem přišla celkem náhodně a to tak, že jsem projížděla mé oblíbené internetové stránky prodávající knihy a na přední stranu mi vyskočila právě tato kniha, samotný popis stejně jako název knihy mě zaujal i přesto, že nejsem milovníkem romantických příběhů a už vůbec nejsem milovníkem románů pro ženy, kam byla podle popisu kniha zařazena. Kniha čtenáře dokonale dokáže vtáhnout do děje a to z mnoha důvodů. 

Tím prvním je styl psaní, jedná se totiž o konverzaci za pomocí e-mailů, v příběhu se tedy nedočkáte ničeho jiného jen psaní a odpovídání e-mailů. A přesně tento styl je důvodem toho, že se kniha čte sama důkazem toho je fakt, že jsem knihu četla z neděle na pondělí přes noc a jedna jediná noc mi stačila k tomu abych knihu přečetla, tak moc dobře se čte, nemůžete jí prostě odložit do té doby než se nedovíte jak to s hlavní dvojicí dopadne. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, Emmi je inteligentní, vtipná, sarkastická, kousavá a někdy svým přístupem dokáže jít hodně na nervy oproti ní Leo je muž podle mého gusta, příjemný, upřímný, chápavý, vtipný a chová se dost rozumně a já ho mám daleko raději než Emmi. 

32c65099de_667437_o2

Nemůžu a ani se nechci tajit tím, že příběh mě pohltil a nebýt toho, že jsem ráno vstávala asi bych se začetla i do druhého dílu, který byl mimochodem vyžádán čtenáři, to jen tak okrajově a jsem moc ráda, že mě konečně jeden ač neobvykle přesto romantický příběh dokázal zaujmout a dostal se mi pod kůži. Kniha Dobrý proti severáku (nebojte, ten název pochopíte až při čtení knihy) má co nabídnout, obyčejná myšlenka, kdepak zajímavá variace vtipné, hezké, příjemné,  romantické, reálné, neuvěřitelné, inteligentní směsi, čtenáře dokáže zaujmout každým svým slovem, každou svou myšlenkou a vy si přejete jedno, dostat se nakonec a doufat v štastný happyend, protože Emmi a Leo jsou dokonalý i přes své nedokonalosti a vy jim přejete jen to nejlepší. 

Dokážete se vžit do jejich kůže, někdy dokážete pochopit jejich chování a reakce někdy zase ne, ale prostě a jednoduše Vás okouzlí. V neděli jsem o spisovateli jménem Daniel Glatteuer neslyšela a o dva dny později, o dva díly později už ho znám a zbožňuju ho!!! Navíc samotná obálka knihy je úžasná a to říkám naprosto upřímně, že nejsem ten typ ženy, která dává přednost růžové barvě. 

501

Hodnocení:

♥♥♥♥♥

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře