Teze o zločinu

13. prosinec 2014 | 01.21 |
› 

tesis1

TESIS SOBRE UN HOMICIDIO (2013)

Robert je právník v důchodu, který učí na právnické fakultě, kde má svůj vlastní seminář, do jeho třídy vstoupí Gonzalo, syn Robertova dávného přítele, který se zrovna přistěhoval a začal studovat. Před fakultou je nalezena mrtvá dívka a Robert je přesvědčený, že jí zavraždil právě Gonzalo, teď ale přijít na to proč a jak to udělal. Thriller ve kterém se právník v důchodu snaží odhalit vraha a sleduje všechny jeho stopy na vlastní pěst,  jenže taková hra na kočku a myš nemusí dopadnout dobře. 

Teze o zločinu je klasickou kriminálkou, která v argentinském kabátě nevypadá vůbec špatně.

Najít jakýkoliv kvalitní film je dnes čím dál tím těžší, nevím jestli to tak vnímám jen já nebo se najde i někdo jiný, kdo s tím má problém, nicméně najít dobrou kriminálku nebo thriller, který Vám nebude připadat okoukaný je velká fuška, proto když jsem narazila na snímek Teze o zločinu nemohla jsem odolat, i když hodnocení snímku nebylo příliš chválihodné, většinou se na film podívám ať má jakékoliv hodnocení, každý má přece jen jiný vkus a každému se líbí něco jiného a tak je na jednu stranu dost nevděčné psát nějaké recenze, že! :-)

Teze o zločinu se tváří hodně obyčejně, ale během prvních cca 30 minut se tam rozjíždí zápletka která Vám bude dělat společnost až do samotného konce. Dokáže diváka vtáhnout do děje jedna báseň a i když tam má několik míst, která by chtěla buď vystřihnout nebo zazáplatovat, tak si jako thriller vede dost slušně. Hlavní postava - advokát, který nás provádí celým vyšetřováním alá na vlastní pěst je docela sympaťák a má něco do sebe ostatně ho hraje zkušený argentinský herec Ricardo Darín, který se objevil v mnoha filmech, jeho herectví si netroufám kritizovat, protože to ani nejde, ostatně celá herecká posádka filmu si nedělá žádnou ostudu, ale pro někoho kdo viděl buď argentinský nebo španělský film nemůže být velké překvapení, že herci jsou skuteční herci, kteří ze sebe dokáží vydat maximum v jakémkoliv žánru, jejich ztvárnění je lehce uvěřitelné a přesně tohle obdivuju a miluju na jejich filmech. S jakou lehkostí hrají, nic není nucené, nic není přehnané, všechno je to prostě přirozené a přesně takové by to být mělo. 

tesis-5

Příběh má spád a i když se tam nic moc neděje, tak nehrozí to, že byste se nudili, což je dost vzdácné. Co se týče té předvídatelnosti, to je další věc, kterou filmu můžu přičíst k dobru, protože je prakticky nemožné uhádnout (tedy do jisté míry) kam se příběh bude ubírat, ale jisté směry odhalíte, ale i tak se nenechte zmást. Režisér Hernán A. Golfrid je pro mě velkou neznámou stejně jako jeho přechozí snímek, ale rozhodně si na něj brousím zuby. Nebudu tvrdit, že Teze o zločinu patří mezi dokonalé počiny, protože to bych si lhala do kapsy, ale rozhodně má co nabídnout ať už po herecké stránce nebo té příběhové. Vždycky je co vylepšovat a je tomu tak i v tomto případě, scénář nebyl bezchybný. Necelé dvě hodiny hereckého umu a velkého očekávání, co se z toho vyklube se nedostavilo ani překvapení ani zklamání, ale něco mezi tím. Posledních 20 minut je takovou jízdou na horské dráze, jednou nahoru pak zase dolů. Řikám si, viděla jsem lepší finální rozuzlení? Ano, už jsem viděla lepší, ale myslím, že i přesto, že nešlo o geniální nebo perfektní finále, alespoň dle mého názoru, tak thriller Teze o zločinu nepovažuji vůbec za ztrátu času, má něco do sebe, má to co jiným thrillerům chybí. 

Zápletka toho nabízela dost a je škoda, že se toho nevyužilo naplno v těch vláčných pasážích na to trochu dupnout a bylo by to daleko lepší, ale i tak už po několikáté opakuji, že film neřadím mezi ztrátu času, jsem ráda, že jsem ho mohla vidět a připomenout si onu sílu argentinských filmů. 

Mé hodnocení: 7/10

Csfd: 64%

Fdb: 75%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře