Ouija

13. prosinec 2014 | 22.16 |

ouija-logo-620x315

OUIJA (2014)

Vyvolávat duchy se nevyplácí! To vyzkouší na vlastní kůži skupina středoškoláků, která se po smrti kamarádky rozhodnou vyvolat jejího ducha, čekají zesnulou Debbie, ale dočkají se ducha temného, který touží po jejich životech. 

Tabulka k vyvolávání duchů zvaná Ouija, téma které snad nikdy nevyjde z módy nebo že by po tomhle snímku už ano?

Když jsem viděla v kině Annabelle pouštěli i trailer k tomuto filmu, musím říct, že trailer nevypadal tak zle a já jsem se zřejmě naivně domnívala, že by to mohlo stát za zkouknutí už při sledování ale tento pocit zmizel. Ouija je taková klasická hororová snůška nesmyslů u které se bát rozhodně nebudete za což Vám ručím. Hned v úvodu jsme o jednu postavu chudší a ta ztráta se diváka nedotkne, narozdíl od hlavní hrdinky, která na té ztrátě staví celý příběh, což už předem neslibuje žádnou velkou podívanou. 

Postavy jsou suché stejně jako samotný příběh, který se dopouští klasických hororových klišé u kterých byste si raději vytrhali všechny vlasy na hlavě nebo spíš doufáte, že skupinu duchové odpraví co možná nejrychleji, bohužel na to mají 90 minut čas. Když to tak vezmu, tak se tam skoro nic neděje, dve sezení u Ouija a ani jedno z toho nenabízí žádnou atmosféru, nic z čeho by divákovi tuhla krev v žilách, prostě jedno velké nic zabalené do tmy ve které můžete jen pozorovat utrápené obličeje hlavních hrdinů, kteří si sympatie získávají hodně těžko.

media_ouija2_20140716

Tento rok to jde s hororovým žánrem hodně z kopce a najít film, který Vám dokáže přivodit infarkt je hodně málo, vlastně žádný se nepřiblíží ani tomu, aby Vám tuhla krev v žilách a nebo běhal mráz po zádech, dalším hřebíkem do rakve hororu je právě Ouija, která postrádá všechno, co má dobrý horor mít. To, že má jednoduchou zápletku se dá ještě zkousknout, ale to, že nemá moment překvapení, všechno je to hrozně předvídatelné, přesně víte, co se jak stane, protože jste to viděli už v každém druhém filmu. O nějaké atmosféře můžete snít, hlavní hrdiny obklopuje jen tma a než se dočkáte přítomnosti ducha ukoušete se nudou. Já sama bojovala s tím, zda to mám vypnout nebo ne, ale když už jsem se rozhodla si to pustit i přes nepříznivá hodnocení, která jsou víc jak oprávněná, dokoukala jsem to, ale se značnými potížemi. Herci jsou stejně nezajímavý jako samotná zápletka, i když zase taková bída to není. Úmrtí postav snad nebylo myšleno ani vážně, protože nic tak obyčejného jsem ještě neviděla. 

Kdybych měla být hodně stručná, tak bych řekla, že Ouija mě zklamalo po všech směrech. Chybí tomu nápad, nějaký náboj prostě něco co dokáže diváka zaujmout a především postrašit, to by měl být hlavní účel žánru, ale už poněkolikáté se ukazuje, že tento fakt tvůrci opomíjejí, i když dost dobře nechápu proč! Duchařské filmy mám asi ze všech nejraději, ale pokud to takhle bude pokračovat, tak se budu podobným filmům  muset vyhnout obloukem a to pořádným, protože co předvedl Ouija je hodně, hodně zoufalé. A já si po této zkušenosti dám asi pauzu od hororu, protože co horor, to sračka! Doufám, že příští rok se ponese v duchu kvalitních hororových filmů, aby jsme si i my milovníci přišli na své a nemuseli se potit u 90-ti minutových krávovin, které jsou spíše nudné než - li strašidelné. 

Mé hodnocení: 4/10

Csfd:  44%

Fdb: 56,%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře