Tajemství letního odpoledne

6. leden 2015 | 18.06 |

KNIŽNÍ TIP # 17

Kate Morton se pouští do dalšího románu, který patří mezi edici světových bestsellerů.

Parný letní den, který se zdá byt pro Laurel stejně obyčejný jako jiné dny. Rodina se připravuje na piknik, Laurel si užívá samoty a schovává se sourozencům a přemýšlí o své lásce a budoucnosti, jenže v tom momentě se stává svědkem zločinu, její matka zabila muže, který ji přišel navštívit. O mnoho let později je Laurel věhlasná londýnská herečka, která přijíždí za umírající matkou. Při vzpomínání na maminku jako mladou si vzpomíná na onu událost, která se ji vryla do paměti a rozhodne se přijít na to, co se vlastně stalo, kdo byl onen muž a proč ho její matka zabila. Příběh plný záhad a rodinných tajemství, která budou odhalena, bude Laurel zaskočena tím co zjistí, změní se její pohled na matku, která právě umírá?

Tajemství letního odpoledne by se velmi lehce dalo označit historickým románem nad kterým byste byste si neměli nechat ujít a to i v případě, že Vás podobné romány nelákají. Hnacím motorem tohoto románu je tajemství, konkrétně to, kterého jedno z dětí - nejstarší dcera Laurel byla svědkem jednoho letního odpoledne. Tajemství, které nikdy z hlavy nevyhnala ale nemyslela na něj až v den, kdy přijíždí za nemocnou matkou do nemocnice si vzpomene na onen incident a o tom, že o své matce vlastně nic neví a tak začíná pátrat, kdo byl onen muž, který se u nich zjevil. 

Kniha je psaná z několika pohledů, vlastně ze tří. Laurel její matky Dorothy a matčiny přítelkyně Vivien a ještě z pohledu jednoho mladého muže. Nemusíte se však obávat toho, že byste v tom měli guláš ba naopak, všechno je jasné a nic se neplete, jen co jeden z nich odkryje druhý ho následuje a tím pádem jsou s poslední kapitolou zodpovězené všechny otázky na které jsme potřebovali znát odpověďi. Od knihy jsem čekala především romantiku, ale nakonec jsem byla překvapená, že romantický příběh to není, ano kniha má svou romantickou stránku, ale má i mnohé další stránky, jako je tajemství, intriky, historie. Postavám vnukla život až Vás napadne, že Laurel skutečně existovala a hledala pravdu v minulosti své matky. 

Kate Morton je výborná spisovatelka, která je opravdu velmi nadáná, umí to se slovy a její zápletka byla vyladěná do nejmenších detailů, až tak, že to člověku dokázalo vyrazit dech. Příběh plyne pomalu nebo spíše je vyprávěn tak nějak pomalu a člověka může a určitě napadne, proč to tak vlastně je, ale nezatracujte Kate Morton a její pomalý styl, protože by to byla chyba. Rozhodně totiž nejde o tu nudnou knihu, která se vleče. Kate Morton budou čtenáři obdivovat pro mnohé, ale když bych měla soudit podle sebe, tak mě osobně kniha velmi překvapila ať už svou neuvěřitelnou čtivostí nebo tím, jak Vás příběh vtáhne, ale také směsicí zajímavých postav a především výbornou zápletkou. Pro mne neznámá Kate Morton dokázala zaujmout a rozhodně dám šanci i některé z jejich dalších knih a hlavně budu doufat, že mi nabídne stejnou dávku zábavy jako právě Tajemství letního odpoledne. 

big_tajemstvi-letniho-odpoledn

Hodnocení: 5/5

www.databazeknih.cz/knihy/tajemstvi-letniho-odpoledne-204295

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře